Святий Престол: єдиним вирішенням для Ізраїлю та Палестини є дві держави
  • Птн, 26/01/2024 - 11:47
Архиєпископ Габріеле Каччя, Постійний спостерігач Святого Престолу при ООН в Нью-Йорку, виступив під час дебатів, присвячених Близькому Сходу і палестинському питанню, повторюючи заклики Папи до припинення вогню.

Найбільш життєздатним рішенням для досягнення тривалого миру залишається рішення про дві держави, «з міжнародно гарантованим особливим статусом міста Єрусалиму». Те, що Папа Франциск неодноразово стверджував щодо близькосхідного питання, повторив також архиєпископ Ґабріеле Каччя, Постійний спостерігач Святого Престолу при ООН в Нью-Йорку, виступаючи 24 січня 2024 р. на тему ситуації на Близькому Сході і палестинського питання. «Дуже важливо, – зазначив ватиканський дипломат, – щоб міжнародне співтовариство разом з лідерами Палестини та Ізраїлю з оновленою рішучістю шукали таке вирішення в період поширення відчаю і ворожості».

Спостерігач Святого Престолу зосередився на занепокоєнні Папи з приводу триваючої війни і повторив його засудження нападу, скоєного 7 жовтня проти ізраїльського народу, його прохання про звільнення заручників в Газі, його заклики до припинення вогню на всіх фронтах і до сприяння розповсюдженню гуманітарної допомоги, наголошуючи на переконанні в тому, що те, що відбувається, «не є способом вирішення спірних моментів між народами». Архиєпископ Каччя вказав на надзвичайну серйозність гуманітарної ситуації в Газі, яка «зачіпає невинних», спричиняючи «немислимі страждання».

У своїй промові ватиканський дипломат засудив те, що «лікарні, школи і культові споруди, які є останнім притулком для тих, хто рятується від насильства в Газі, використовуються у військових цілях і, як наслідок, піддаються обстрілам». Дуже важливо, наголосив він, «не допустити, щоб ціле населення розплачувалося за наслідки жахливого терористичного акту», нагадуючи, що «будь-які дії, вжиті в цілях самооборони, повинні керуватися принципами розрізнення і пропорційності і поважати міжнародне гуманітарне право». Також прозвучав заклик до міжнародної спільноти докласти зусиль для «захисту і застосування гуманітарного права», що є єдиним способом «гарантувати захист людської гідності в ситуаціях війни». В Ізраїлі, як і в Палестині, та скрізь у світі, підсумував архиєпископ Каччя, «кожна людська істота, чи то християнин, єврей, мусульманин, приналежна до будь-якого народу чи релігії, є священною, дорогоцінною в очах Бога і має право жити в мирі».