Святий Престол про надію на подолання голоду, пов’язану з океанами
  • Чтв, 21/03/2024 - 14:28

Рибальство та аквакультура повинні бути сталими: таке побажання висловив монсеньйор Фернандо Чіка Арельяно, постійний спостерігач Святого Престолу при FAO, IFAD та WFP, виступаючи 19 березня 2024 р. на 38-й сесії Регіональної конференції FAO для Латинської Америки та Карибського басейну в Ґаяні. У центрі роздумів ватиканського дипломата була ініціатива «Блакитна трансформація», яку просуває Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) і яка має на меті використати потенціал океанів для підтримки глобальної продовольчої безпеки. За даними ООН, у 2050 році населення планети сягне 10 мільярдів осіб, і для того, щоб всіх нагодувати, вважається за необхідне звернути увагу також і на океани.

Однак, за словами представника Святого Престолу, «блакитне перетворення» повинно розглядатися в рамках екологічного навернення, до якого так часто закликає Папа Франциск. Це означає, що слід уникати деструктивних або селективних методів вилову риби, які загрожують, наприклад, певним формам планктону. Такі методи, крім того, завдають шкоди «виживанню і розвиткові рибалок та їхніх сімей, а також корінних народів, які бачать, як порушуються права їхніх предків і погіршується довкілля, в якому вони завжди мешкали».

З цього випливає заклик Постійного Спостерігача сприяти соціальній підтримці та створенню можливостей для всіх, щоб і «блакитна трансформація», і екологічне перетворення були «спрямовані на досягнення загального блага, що є єдиним способом подбати про спільний дім, в якому ми всі живемо, і який також мусітиме прийняти прийдешні покоління».