Святий Престол занепокоєний затриманням кардинала Ченя в Гонконгу
  • Чтв, 12/05/2022 - 14:19

Вислужений ординарій Гонконгу був затриманий за звинуваченням у «змові з чужоземними силами» та випущений після допиту під заставу.

«Святий Престол із занепокоєнням отримав повідомлення про арешт кардинала Ченя та з якнайбільшою уважністю слідкує за розвитком ситуації», – заявив, відповідаючи на запитання журналістів, речник Апостольської Столиці Маттео Бруні.

Кардинал Йосиф Ріцьзюнь Чень, якому вже 90 років, від 2002 до 2009 року очолював дієцезію Гонконгу. Його в середу, 11 травня затримав департамент поліції з питань національної безпеки, після допиту він був відпущений під заставу, як інформують місцеві журналісти. Кардиналові Ченю висунуто звинувачення у «змові з чужоземними силами». Воно пов’язане з його діяльністю як адміністратора фонду «612 Humanitarian Relief Fund», який підтримував маніфестантів, покриваючи видатки на юридичний захист і медичну допомогу. Ієрарх був одним із адміністраторів цього фонду, заснованого 2019 року та розпущеного в жовтні минулого. Були затримані також інші його представники.

У минулому кардинал Йосиф Ріцьзюнь Чень особисто наражався, критикуючи Китайську Комуністичну Партію, викриваючи тиск і переслідування релігійних спільнот.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць