Тиждень природного планування сім’ї у США: відкритися на Божий задум
  • Втр, 21/07/2020 - 17:54

Гармонія з Божим задумом щодо подружжя та сім’ї є джерелом різних благодатей. Над цим роздумують католики США в контексті Тижня природного планування сім’ї.

«Живи істиною та красою Божого задуму щодо подружньої любові!». Такою є тема Тижня посилення чутливості щодо природного планування сім’ї, проголошеного Конференцією Католицьких Єпископів США, що триває від 19 до 25 липня. «Йдеться про любов, життя, свободу й дар», таким є підзаголовок цієї щорічної ініціативи в США, дати проведення якої обрані з огляду на те, що 25 липня 1968 року була підписана енцикліка «Humae Vitae» Папи Павла VI, зосереджена на навчанні Церкви щодо людської статевості, подружньої любові та відповідального батьківства, натомість, 26 липня припадає свято на честь святих Йоакима й Анни, батьків Пречистої Діви Марії.

«Святе Таїнство Подружжя символізує взаємини між Христом та Його Церквою, – читаємо у посланні єпископату з цієї нагоди. – А з чого ж складаються ці стосунки, як не з великодушної, жертовної, пристрасної та плідної любові?». Тож коли подружні пари переживають своє покликання згідно з навчанням Церкви, «особливо в тому, що стосується передавання життя, з цього можна почерпнути чимало благодіянь». Адже, як свідчать пари, які покладаються на природне планування сім’ї, така практика сприяє зростанню «взаєморозуміння та цінування взаємної плідності, почуттєвої зрілості в подружньому спілкуванню та пошани до Божих дарів».

Кожна дієцезія сама визначає спосіб, в який проводиться відзначення такого тижня. Однак, загальнонаціональна єпископська конференція публікує в інтернеті різні матеріали та точки для роздумів, для приготування богослужінь, проповідей та молитовних намірів.