Тижневий огляд: Папа і Апостольський Престіл (11.11 – 17.11)
  • Срд, 20/11/2013 - 10:18

Понеділок. Хто не кається, а лише прикидається християнином, той приносить Церкві багато зла. Ці суворі слова Папа Франциск сказав, коментуючи євангельський уривок, в якому Ісус закликає прощати розкаяному братові. Проповідуючи у понеділок під час Святої Меси, Святіший Отець наголосив на тому, що ми всі повинні визнавати себе «грішниками», але остерігатися того, щоб ставати «корумпованими, зіпсованими». За його словами, той, хто є доброчинцем Церкви, але краде у держави, є негідником, що веде «подвійне життя».

Через Папську Раду Cor Unum Святіший Отець дав розпорядження передати на допомогу потерпілим від тайфуну на Філіппінах, зокрема на островах Лейте і Самар, початкову допомогу в сумі 150 тисяч доларів.

 

Вівторок. Довіритися Богу, як дитина довіряє своєму батькові, - закликав Папа Франциск під час Літургії вранці 12 листопада. Святіший Отець побудував свою проповідь на першому читанні дня, уривку з Книги Мудрості Соломона, в якому пригадується про наше створення.

Папа Франциск написав передмову до книги свого колишнього Держсекретаря, кардинала Тарчізіо Бертоне. У передмові Папа зауважив, що багато несправедливості і криза в глобалізованому світі вимагають «нової дипломатії», яка має на меті благо всіх держав і народів.

У вівторок, 12 листопада 2013р., Папа Франциск прийняв у Домі Св. Марти митрополита Волоколамського Іларіона (Алфєєва), який очолює Відділ зовнішніх церковних зв'язків РПЦ. Як повідомляє сайт ВЗЦЗ, в ході бесіди, що пройшла в обстановці взаєморозуміння, сторони обговорили різні питання православно-католицьких відносин.

Середа. До численних святих, які пішли за прикладом Христа Доброго Пастиря, що віддав своє життя за овець, належать також троє мучеників – єзуїтів початку сімнадцятого століття, євангелізаторів Парагваю. Саме зараз  закінчується паломництво їхніх мощей, що охопило всю країну. Про це Папа написав у листі до свого спеціального делегата на закінчення святкування, що відбудеться у Асунсьйоні в п'ятницю, 15 листопада.

У «Символі віри», в якому ми щонеділі визнаємо нашу віру, ми кажемо: «Сповідую одне хрищення на відпущення гріхів». Це єдине чітке посилання на таїнство у «Символі віри». В ньому йдеться лише про хрещення, зауважив Папа Франциск під час загальної аудієнції у середу.

 

Четвер. Новий глобальний аналіз показав, що Папа Франциск очолив список імен, що найчастіше згадували в інтернеті у 2013 році. Такі дані випливають із 14- го щорічного дослідження техаської компанії "Global Language Monitor", яка відстежує активність у всесвітній мережі. Рейтинг ділиться на три категорії: кращі слова, кращі фрази, імена, які найбільш згадують, і грунтується на аналізі англомовних блогів, соціальних медіа та 275 тис. електронних та інтернет- ЗМІ.

«Цей мій візит підтверджує відмінний стан взаємних стосунків, а перш усього має намір стати знаком дружби», – сказав Папа Франциск під час візиту до Глави Італійської Держави, здійсненого 14 листопада 2013 р., дякуючи йому за його візит до Ватикану, та за те, що «вже під час цих перших місяців понтифікату» мав нагоди відчути знаки уваги з боку Президента. «Здійснюючи візит до цього місця, – сказав він, – багатого символами та історією, бажаю символічно застукати до дверей кожного мешканця цієї країни, де перебуває коріння моєї земної родини, та запропонувати всім цілюще та завжди нове слово Євангелія»

Дух надмірної цікавості породжує замішання, віддалюючи від нас Дух мудрості, який, натомість, дає нам мир. На це, коментуючи читання зі старозавітної Книги Мудрості та з Євангелії від Луки, звернув увагу Папа Франциск у свої проповіді, виголошеній під час ранкової Святої Меси в резиденції «Дім святої Марти», у четвер, 14 листопада 2013 року. За його словами, уривок з Книги Мудрості описує «стан душі» справжнього християнина, який «живе у премудрості Святого Духа», що спонукає нас прямувати вперед.

 

П’ятниця. Італійський прокурор Нікола Граттер, який присвятив своє життя боротьбі із злочинцями в Калабрії, вважає, що могутні мафіозні угруповання Італії налаштовані проти Папи Франциска, котрий вирішив активно боротися з корупцією в церковних колах. Розгорнута Франциском кампанія руйнує плани кримінальних угрупувань, у яких за багато років склалися непогані відносини з Католицькою Церквою.

 

Субота. 15 листопада 2013р. Папа Франциск уділив єпископські свячення іспанському пресвітеру Фернандо Вергезу Альзаге, якого 30 серпня 2013р. призначив на посаду Генерального секретаря Губернаторства Держави Ватикан.

Молитва людини є Божою слабкістю. Таке ствердження прозвучало з вуст Святішого Отця під час проповіді вранці, 16 листопада 2013 р., в каплиці «Дому святої Марти», на якій з Наступником святого Петра молилася Капітула каноніків ватиканської базиліки Святого Петра. Папа коментував євангельський уривок, у якому Ісус заохочує учнів невпинно молитися, розповівши притчу про вдову, яка своєю наполегливістю змогла добитися справедливості у нечесного судді. Як приклад того, що «Бог вчинить справедливість для Своїх вибранців, які удень і вночі взивають до Нього», проповідник представив подію, яка трапилася з Вибраним народом перед виходом з Єгипту.

Неділя. "Ефект Франциска" відчувається в США, зазначив Архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан в інтерв'ю "СBS News". За словами єрарха, який був учасником останнього конклаву, йому доводиться бачити плоди діяльності Папи та відновлення Церкви в найрізноманітніших ситуаціях. "Я не можу пройти моїм улюбленим Нью-Йорком, щоб не зустріти людей, які б говорили: "ДЯкуємо за папу Франциска. Ви зробили хорошу роботу. Ми його любимо".

Євангелізація повинна здійснюватися з великою терпеливістю, "з турботою про зерно" і без обурення на існуючі поруч бур'яни, переконаний Папа Франциск. 16 листопада 2013 він скерував звернення до учасників паломництва-зустрічі на тему нової євангелізації в мексиканському санктуарії Богоматері Гваделупської.

 

Радимо ознайомитись:

Апостольська Столиця вирішила видалити із офіційного вебсайту Ватикану інтерв’ю, яке Папа Франциск дав Еудженіо Скальфарі, засновнику італійської газети «La Repubblica».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць