Тижневий огляд: переслідування християн (13.11-26.11)
  • Пон, 27/11/2017 - 20:54

15 листопада повідомляється, що на Філіппінах в Барангай Лабу-Лабу вандали підпалили 80-літню каплицю. Кардинал Орландо Квеведо зазначив: «Цей кримінальний вчинок є огидним оскверненням місця католицького поклоніння. Такий злочин є дуже хвилюючий і провокативний». Наразі ніхто не взяв на себе відповідальність за напад на каплицю, розташовану вздовж національної дороги. Розслідування триває.

Жахливий злочин, який нещодавно стався в Техасі: вбивство 26 осіб і поранення 24 у баптистській церкві, сколихнув чи не цілий світ. Серед тих, хто висловив своє обурення з приводу цього людиноненависницького дійства та співчуття із жертвами та їхніми родинами, став і Папа Франциск. Однак ЗМІ замовчали одну серйозну деталь: 26 річний техаський вбивця Девін Патрік Келі був проповідником… атеїзму.

Відповідно до інформації за 17 листопада читаємо, що будинок Парламенту, близько 10 катедральних храмів та громадські будівлі Великобританії підсвітять червоним світлом з нагоди так званої #RedWednesday – дня на підтримку християн, переслідуваних по всьому світу, а також тих, хто страждає за свої мирні переконання. Організаторами цього дня є організація католицької допомоги при «Допомога Церкві у потребі» та «Всесвітня християнська солідарність».

Відповідно до даних статистики ФБР про злочини на основі ненависті, у США впродовж 2016 року було зареєстровано 1273 випадків злочинів на основі релігії. З них – 62 проти католиків.

Державний департамент США попередив своїх громадян про можливі теракти у період Різдвяних свят у Європі. Місцями ризику у Держдепі називають туристичні об'єкти, транспортні вузли, ринки, торгові центри та урядові установи. Відповідне попередження опубліковане в повідомленні на сайті відомства.

22 листопада з’явилося повідомлення про те, що туристичним агенціям в Китаї заборонено рекламувати і планувати тури до Базиліки св. Петра у Ватикані. За це на них чекає штраф в сумі до 300 тисяч юань. Причина проста: між Пекіном і Апостольською Столицею немає дипломатичних відносин.

Згідно з інформацією за 26 листопада читаємо, що бойовики терористичного угрупування «Ісламська держава» закликали усіх своїх прибічників до терористичних атак у різдвяній Європі. Зазначається, що терористи почали розповсюдження агітаційних матеріалів із закликами, що були перехоплені агентством BlackOps Cyber, яке спеціалізується на зборі інформації щодо кіберзагроз.

У зв’язку з досвідом терористичних атак, коли ісламські терористи на автомобілях чи вантажівках врізалися в натовп, Німеччина, готуючись до Різдвяних свят встановлює спеціальні перепони, щоб унеможливити подібні трагедії. Щоб потворні загородження не псували святкового настрою, їм постаралися надати декоративного вигляду.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць