Синод єпископів 2015

 • Неділя, Листопад 8, 2015 - 22:53

  Массімо Інтровіньє

 • Середа, Листопад 4, 2015 - 10:41

  Від синодальних отців я очікую, що вони зможуть пояснити, чого навчає Церква,- експерт Папської Ради у справах сім'ї. З отцем Пьотром Мазуркевічем розмовляв Марцін Пжецішевські з видання "КАІ".

   

  KAI: Отче, як Ви оцінюєте результат Синоду, що міститься в його фінальному документі?

 • Середа, Жовтень 28, 2015 - 17:29

  В коментарі Едвару Пентіну з  THE NATIONAL CATHOLIC REGISTER, Берк   торкнувся розділу "Проникливість та інтеграція" (параграфи 84-86), які стосуються   цивільно розлучених та повторно одружених хрещених католиків.

  Цей розділ викликає безпосередню стурбованість через відсутність ясності  щодо фундаментального питання віри про нерозривність шлюбу  розумом  і вірою навчених людей.

 • Середа, Жовтень 28, 2015 - 10:15

  24 жовтня у Ватикані завершилась XIV Генеральна асамблея Синоду єпископів Католицької Церкви про сім’ю. Впродовж трьох тижнів делегати з різних частин світу дискутували про головні проблеми сім’ї та душпастирську опіку в умовах сучасних викликів. Делегацію УГКЦ очолював Блаженніший Святослав. 

 • Неділя, Жовтень 25, 2015 - 23:14

  Синодові треба подякувати за «акт любові до родини», – вважає італійський соціолог заступник національного координатора Католицького Альянсу (Alleanza Cattolica) і голова комітету «Так» сім'ї (Sì alla famiglia), професор Массімо Інтровіньє. Він впевнений, що проблеми розлучених і повторно одружених займають лише одну сторінку в широкому обговоренні краси шлюбу, однак захопили багато уваги, затьмарюючи гімн сім'ї та чітке підтвердження, що шлюб – це союз тільки поміж чоловіком і жінкою, яке висловив Синод.

 • Неділя, Жовтень 25, 2015 - 16:43

  «Всі читання сьогоднішньої неділі показують нам Боже співчуття, Його батьківство, яке остаточно проявляється в Ісусі Христі», – цими словами Папа Франциск розпочав свою проповідь під час Святої Меси з нагоди закінчення 14-ї Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів Католицької Церкви на тему сім’ї, що від 4 до 25 жовтня 2015 р. тривала у Ватикані.

 • Неділя, Жовтень 25, 2015 - 16:42

  Світло серед темряви світу. Так окреслює сім’ю підсумковий звіт 14-ї Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів у Ватикані, описуючи численні труднощі, які вона переживає, але також – її великий потенціал, щоби їх долати. Папа Франциск розпорядився оприлюднити документ, який був прийнятий під час 18-го загального зібрання у суботу, 24 жовтня 2015 р., ввечері.

 • Неділя, Жовтень 25, 2015 - 11:22

  Церква не роздає анатеми, але звіщає Боже милосердя, уникаючи ідеологізації Євангелія, що перемінює його у мертве каміння. Думками про це поділився Папа Франциск, промовляючи у суботу, 24 жовтня 2015 р., під час заключного загального засідання 14-ї Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, на якому було прийнято підсумковий документ.

 • Неділя, Жовтень 25, 2015 - 10:03

  Занепокоєння, турботу й любов виявили Отці Синоду щодо ситуації на Близькому Сході, в Африці та Україні, ухвалюючи Декларацію, оприлюднену 24 жовтня 2015 року.

  «Зібрані навколо Святішого Отця Франциска, Наступника святого Петра, ми, Синодальні Отці, разом з братніми Делегатами, Спостерігачами та Спостерігачками, що беруть участь в ХІV Загальній Асамблеї Синоду Єпископів, скеровуємо наші думки до всіх сімей Близького Сходу.

 • П'ятниця, Жовтень 23, 2015 - 13:17

  У четвер, 22 жовтня 2015 р., перед початком чергового загального засідання в рамках Синоду Єпископів у Ватикані, під час якого відбувалася презентація чернетки підсумкового документу 14-ї асамблеї, Папа Франциск взяв слово та зробив наступне повідомлення:

 • Четвер, Жовтень 22, 2015 - 19:30

  Синод Єпископів наближається до закінчення, і цими днями триває інтенсивна робота з підготовки Підсумкової доповіді XIV Генеральної асамблеї. Її представлять у суботу. Тим часом, в середу 13 малих робочих груп зачитали свої доповіді за підсумками минулих засідань по третій частині «Instrumentum laboris» «Місія сім'ї сьогодні».

 • Четвер, Жовтень 22, 2015 - 14:20

  «Необхідність кращого приготування до подружжя і довготривалого супроводу родин у їх щоденності». Це деякі з пропозицій синодальних дискусій, які були висловлені на зустрічі з журналістами, у вівторок, 20 жовтня.

  Завершились зустрічі в малих групах, які були присвячені дискусії щодо останньої частини робочого документу. Невдовзі будуть опубліковані підсумки їх роботи. З’являються також більш конкретні пропозиції, за які, перед прийняттям, мають проголосувати Синодальні Отці.

 • Четвер, Жовтень 22, 2015 - 09:09

  На Синоді Єпископів у Ватикані завершилися дискусії в залі та обговорення в мовних групах. Зараз триває праця редакційної комісії, яка готує підсумковий документ, остаточне голосування якого відбудеться в суботу, 24 жовтня.

 • Середа, Жовтень 21, 2015 - 21:05

  "В теперішній час західні ідеології гомосексуалізму і абортів, а також ісламський фанатизм, є тим самим чим націонал-фашизм і комунізм були в 20-му столітті". Це слова кардинала Роберта Сара з його вступної гострої промови на Синоді минулого тижня, яку нещодавно було опубліковано. В ній кардинал з Гвінеї визначив найгрізніші сучасні вороги родини, як "демонічні апокаліптичні потвори" "поклоніння західній вільності" і "ісламського фундаменталізму".

 • Середа, Жовтень 21, 2015 - 21:04

  Архиєпископ Блейз Чупіч з Чикаго, котрого Папа Франциск особисто запросив до участі в Синоді про сім'ю, на прес-конференції у Ватикані сказав, що совість є "непорушною" і що він вважає, що розлучених та поновно одружених пар можна було б допустити до прийняття таїнств, якщо вони "приймуть рішення" робити це "в добрій совісті" - таке богословське міркування він висловив у відповідь на запитання чи це також стосуватиметься гомосексуальних пар. 

 • Середа, Жовтень 21, 2015 - 19:13

  Місія Церкви полягає в порятунку душі. Зло в цьому світі походить від гріха.  Не від нерівності доходів чи "зміни клімату".

  Лікар Центру діагностики та лікування Анка-Марія Черні і президент Асоціації католицьких лікарів Бухаресту (Румунія) Віктор Бабес виступили із наступним зверненням до Папи Франциска і Синоду Єпископів:

  «Ваша Святосте, Отці Синоду, брати і сестри, я представляю Асоціацію католицьких лікарів з Бухареста.
  Я належу до Румунської Греко-Католицької Церкви.

 • Середа, Жовтень 21, 2015 - 17:56

  Синод Єпископів вчить нас більшої душпастирської вразливості щодо родини і виходити назустріч її потребам. Це підкреслює архієпископ Мокшицький, який представляє римсько-католицьку Церкву в Україні на Синоді.

  Митрополит підкреслює, що не зважаючи на те, що розлучені, які живуть у нових зв’язках не можуть приймати Причастя, однак вони все ж мають важливе місце в житті Церкви.

 • Середа, Жовтень 21, 2015 - 17:10

  В рамках Синоду Єпископів у Ватикані завершилися дискусії в залі та обговорення в мовних групах. Тепер триває праця редакційної комісії, яка готує підсумковий документ, остаточне голосування якого відбудеться під час вечірнього засідання у суботу, 24 жовтня.

 • Середа, Жовтень 21, 2015 - 16:17

  На початку Синоду Папа вимагав від нас, щоб ми висловлювалися чітко і просто. Тепер цього ж очікується від  кінцевого чи післясинодального документу, якщо він буде, щоб був чітким і зрозумілим усім – розповів «Радіо Ватикану» делегат чеського єпископату. Як і багато інших отців Синоду, єпископ Іван Вокал з Градец-Кралове вважає, що Церква сьогодні потребує навіть катехизму про сім'ю, в якому буде чітко викладене католицьке вчення щодо цього питання.

 • Середа, Жовтень 21, 2015 - 12:23

  Проголошуючи милосердя, Церква не може відмовитися від правди і вимог християнського життя – нагадав у контексті синодальної дискусії кардинал Мауро П'яченца, папський пенітенціарій. Саме він щодня є виконавцем справедливості та милосердя Папи в духовних справах. Від його імені уділяє розрішень у справах, які може вирішити лише Апостольська Столиця.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць