У Білорусі розпочався Рік Милосердя
  • Нед, 13/12/2015 - 14:49

13 березня 2015 в Католицькій Церкві в Білорусі офіційно розпочався Рік милосердя. У Мінську початок урочистої події відбувся в парафії св. Симона і Олени. Саме з Червоного костелу, після урочистої св. Меси, вулицями міста до Архикатедрального костелу Пресвятого Імені Марії вирушила численна процесія - Святих Дверей, які відкрилися в головному католицькому храмі країни і стали символом відкритості Церкви на Божу милість і милосердя.

Змінювалися часи i життя людей, але складні ситуації були i далі залишаються, насамперед, в духовному житті. Перед викликами кожної епохи Церква не залишалася i не залишається байдужою. Вона на них відповідає, використовуючи також i практику ювілейних Років, зазначив Архиєпископ Тадеуш Кондрусевич, митрополит Мінсько-Могилевський. "Не можна сказати, що я такий грішний, але Бог мені не пробачить. Простить! Бог милостивий! Перед входом в катедру зараз знаходиться символ Ювілейного Року, девіз "милосердними, як Отець» і зображення Ісуса Христа, який несе поранену людину. І там троє очей. Чому? Це нагадує про те, що одне око Бога, друге - людини, а третє - і Боже, і людське. І Бог, і людина повинні дивитися в одному напрямку, любити ближнього. У твоїй душі буде ніч до тих пір, поки ти у своєму ближньому не побачиш брата чи сестру. І ми повинні це робити ", - зазначив в інтерв'ю Білоруській редакції Ватиканського радіо єрарх.

Тисячі віруючих взяли участь у спільному святкуванні. Мінськ, Могильов, Будслав, а також Вітебськ, Пінськ, Барановичі, Гродно і Ліда - Святі Двері відчинили сьогодні знакові католицькі святині по всій країні. Всього 17 храмів. У цьому і унікальність Святого Року: відкриті Священні Двері в усьому світі - таке рішення прийняв Папа Франциск.

Ювілей Милосердя в Католицькій Церкві проходить і під знаком 50-річчя завершення II Ватиканського Собору, який приніс багато новаторських речей у житті католиків, роботу церковних структур і взагалі вибрав новий шлях розвитку Вселенської Церкви, за яким він і крокує понині.
Проведення Святого Року повинно зробити більш очевидною місію милосердя і стати новим етапом євангелізації. Щоб ті, кого торкнулася благодать, змогли знайти упевненість в прощенні. Програму всього Ювілейного року розробили всі єпархії країни. Загальним пунктом для всіх стане святкування 25-річчя заснування Мінсько-Могильовської митрополії, яке відбудеться під час Будславскіх урочистостей в липні 2016


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць