У Британії не схвалили проект закону про евтаназію
  • Срд, 16/09/2015 - 13:44

У Британії парламент відхилив законопроект щодо права на смерть в Англії та Уельсі. Це питання розглядалося вперше за майже 20 років.

Під час голосування в палаті громад 118 депутатів підтримали документ, 330 виступили проти.

Законопроект передбачав дозволити невиліковно хворим людям помирати під медичним наглядом.

В емоційних дебатах хтось казав, що такий закон дозволить хворим мати "гідну і мирну смерть", а інші казали, що він "абсолютно неприйнятний".

Цього разу законопроект подав лейборист Роб Марріс. У документі пропонувалось дозволити людям, яким залишилось жити менш ніж півроку, отримати смертельну дозу ліків, яку вони могли би самостійно прийняти. Затверджувати кожне таке рішення мали би два лікарі та суддя Верховного суду.

Прем'єр Девід Кемерон не був присутній на дебатах.

"Прем'єр-міністр ясно висловив свої погляди щодо цього питання раніше, він не думає, що потрібно робити подальші кроки і не підтримує підхід, який приведе нас ближче до евтаназії", - сказав речник британського прем'єра.

Пан Марріс, відкриваючи дебати, сказав, що чинне законодавство не відповідає потребам невиліковно хворих, їхніх родин та медиків.

"Цей законопроект забезпечить більше захисту для живих і більше вибору для тих, хто помирає", - сказав парламентар.

За його словами, сам він не не знає, що обрав би, якби був невиліковно хворим, але йому було би приємно знати, що існує можливість "гідної і мирної смерті в момент мого вибору".

Натомість депутат Фіона Брюс сказала, що законопроекту настільки бракує захисту для вразливих людей, що " це було би смішно, якби не було так серйозно,".

Парламентар назвала законопроект "юридично і етично абсолютно неприйнятним".

Міністр юстиції Майк Пеннінг наприкінці дебатів відзначив, що виступає проти законопроекту з двох причин.

По-перше, за його словами, те, що "ми не можемо контролювати біль у ХХІ столітті", не має бути виправданням евтаназії. По друге, він проти самогубства, бо бачив багато болісних наслідків таких дій.

Реакція на голосування

Керівник організації Dignity in Dying, яка підтримувала законопроект про евтаназію, вважає, що результат голосування показав "наскільки жахливо відірвані парламентарі від британців у цьому питанні".

Рабин Джонатан Ромен сказав, що його засмутив провал законопроекту, бо він давав надію тим, хто "хоче уникнути закінчення своїх днів у болі та неспроможності". Пан Ромен також сподівається, що парламентарі повернуться до цього питання в майбутньому.

Представник кампанії щодо паліативної медицини Care Not Killing Пітер Сондерс привітав голосування. На його думку, чинне законодавство захищає хворих і літніх людей, а також людей, які перебувають в депресії або мають обмежені можливості.

Інші позиції щодо евтаназії

Архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі заявив, що цей закон означав би "активну підтримку" самогубства - замість того, щоб розглядати його як трагедію.

А один із його попередників Джордж Кері підтримав евтаназію, сказавши, що немає нічого гідного в тому, щоб терпіти жахливий біль.

Кампанія з паліативної медицини Care Not Killing вважає, що таке законодавство "небезпечне", оскільки воно вкаже, як ми цінуємо та обходимось із вразливими людьми.

Водночас група Dignity in Dying каже, що "переважна більшість" британців підтримує евтаназію.

Законодавство щодо евтаназії у Великій Британії

Згідно з англійським законодавством, евтаназія вважається убивством і є незаконною.

Закон про самогубство 1961 року визначає злочином заохочувати або допомагати в суїциді чи спробі суїциду в Англії та Уельсі. За це передбачено покарання до 14 років позбавлення волі.

Подібне законодавство і в Північній Ірландії.

У Шотландії немає спеціального закону щодо евтаназії, який створює невизначеність, хоча теоретично людину можна притягнути до відповідальності за законодавством щодо убивства.

Джеймс Галлахер і Філіппа Роксбі

 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць