У Фінляндії з християнської депутатки та єпископа були зняті звинувачення щодо використання «мови ненависті» під час висловлювань про геїв
  • Срд, 06/04/2022 - 13:26

Суд у Гельсінкі 30 березня зняв усі звинувачення проти члена парламенту Фінляндії та євангельського єпископа. Кожного з них звинувачували у мові ненависті за висловлювання біблійних поглядів щодо гомосексуалізму

Одностайна колегія з трьох суддів звільнила Пяйві Рясенен, колишньої міністерки внутрішніх справ країни, і преподобного Юхана Похйоло, єпископа єпархії євангельсько-лютеранської місії у Фінляндії, від звинувачень у злочинах на ґрунті ненависті.

Як повідомляє адвокатська група ADF International, судді постановили, що «окружний суд не повинен розглядати біблійні погляди», і зобов’язали прокурорів сплатити понад 60000 євро (66757,80 доларів США) судових витрат. Оскаржити це рішення прокуратура може протягом 7 днів. Рясен сказала, що вона чула про те, що прокуратура збирається оскаржити рішення, але поки не впевнена в цьому. Та депутатка не боїться, вона сказала:

«Я готова захищати свободу слова та релігії у всіх необхідних судах, навіть у Європейському суді з прав людини, якщо це знадобиться. Це рішення суду важливе для християн, які вірять у Біблію, а також для свободи слова».

Випадок з Рясенен викликав побоювання в інших християн щодо своїх висловлювань, адже вони спостерігали за тими випробуваннями, через які довелося пройти сміливій політикині.

Справа викликала міжнародний інтерес і велику підтримку Рясенен з боку християн усього світу. Одним з них став Преподобний Ендрю Брансон, колишній місіонер у Туреччині, який був присутній на одному зі слухань. Також християнські групи по всьому світу згуртувалися та влаштували демонстрацію біля посольства Фінляндії у Вашингтоні у 2021 році.

Сема Браунбека, колишнього посла США з питань міжнародної релігійної свободи, задоволнило таке завершення справи. Він сказав: «Це не повинно було зайти так далеко, і суді у Фінляндії підтвердили це, хоча це і так всі знали: депутат Пайві Рясенен та єпископ Юхан Похйоло скористалися своєю свободою слова, яка включає і релігійне слово».

Професор права університету в Джорджтауні, Джонатан Терлі заявив у Twitter, що рішення на користь Рясен «є гарною новиною для свободи слова, але Фінляндії потрібно переглянути закони, які знову можуть призвести до необдуманого судового переслідування».

 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць