У Єгипті через загрозу тероризму закривається монастир Святої Катерини
  • Пон, 09/09/2013 - 18:03

Паломники не зможуть відвідати найстаріший монастир, в якому побував Іван Павло II. Вважається, що саме на цьому місці Мойсей розмовляв з Богом, який покликав його з неопалимої купини.

Монастир Святої Катерини на Синаї - улюблене місце паломництва християн у Єгипті - буде закрите для відвідування за вказівкою служб безпеки, які побоюються нових атак джихадистів. Про це повідомляє репортаж з цього куточка єгипетської пустелі, опублікований сьогодні на інформаційному сайті Близького Сходу Al Monitor .

Вже з початком кризи в Каїрі паломництва на Синайський півострів припинилися через ризик спалахів насильства з боку ісламістів. А тепер прийшло повідомлення про те, що єгипетська служба безпеки наказала монахам закрити монастир для відвідування християн.

«Після нападів на церкви в минулі тижні ми отримали від органів безпеки наказ про припинення прийому відвідувачів, - сказав отець Паоло. - Тепер у нас є більше часу для молитов і праці, але ми переживаємо важку фінансову кризу і не можемо більше допомагати десяткам сімей, яким зазвичай надавали допомогу».

Al Monitor повідомляє , що єгипетський уряд не зробив жодного офіційного повідомлення про закриття монастиря. Причиною такого рішення нібито послужила спроба викрадення одного монаха і зростаюча схвильованість з приводу можливого нападу на монастир. Ні для кого не є таємницею, що вже кілька тижнів на Синайському півострові щодня йдуть зіткнення між єгипетською армією і групами джихадистів. На півночі півострова в Ель-Аріш на початку липня був вбитий коптський священик отець Міна Абуд.

Закриття монастиря Святої Катерини для відвідування віруючими є ще одним новим свідченням страждань християн на Близькому Сході. У цьому місці Мойсей розмовляв з Богом, Який покликав його з палаючого, але незгораючого куща тернини. Перший храм був побудований ще в четвертому столітті за наказом імператриці Олени. У шостому столітті був побудований монастир. Це найстаріший монастир у світі. Його вважали зразковим місцем співіснування християн і мусульман. Дійсно, в бібліотеці монастиря зберігається охоронна грамота пророка Мухаммеда, якого тут прийняли і переховували від ворогів.

Важливість цього місця підкреслювалася і тим, що в лютому 2000 року Іван Павло II саме звідси почав своє ювілейне паломництво по святих місцях. Слідом за ним тисячі християнських паломників приїжджали на Синайський півострів.

За матеріалами www.inosmi.ru


Паломництво Святими місцями