У Києві презентували Щоденник о. Василя Поточняка і провели вечір пам’яті священика
  • Суб, 25/03/2017 - 10:31

У Києві відбулася презентація Щоденника о. Василя Поточняка "З дороги зцілення", в якому він описував переживання своєї хвороби перед смертю.

"Він завжди був собою. Він був автентичною людиною, автентичним християнином і священиком. Його автентика проявлялася у цілковитій довірі до Бога, - зазначив Голова ПМВ Владика Йосиф Мілян під час презентації. - Я не пам'ятаю, щоби люди так молилися за свого священика, як це було в історії з о. Василем Поточняком. Бог зціляв не тільки його, а й усю мирянську спільноту, яка пробовала змінити хід історії життя о. Василя".

Голова ПМВ відзначив, що отець Василь дуже любив свою Батьківщину - село Лімну на Львівщині і його мешканців. "Він не мав великих статків.Але якось на празник у рідному селі влаштував людям феєрверк - він хотів їх збагати тією красою", - відзначив єпископ.

Владика зауважив, що о. Василь Поточняк був шанований на різних площинах суспільного життя, "завжди скромний, тихий, але, як бойко, впертий, завжди був готовий боронити правду".

О. Василь був молодий, але глибоко духовний священик, - підкреслив Голова ПМВ. "Він мав великий потенціал духовного провідника. Його запрошували на реколекції майже до всіх монастирів, до великих і малих парафій, до семінарій. Він знався на духовності і міг поділитися нею", - зазначив владика Йосиф Мілян.

"Варто перечитати абзац з цього "Щоденника", щоби бодай на хвилинку зупинити шалений темп свого життя і застановитися над тим, що ми не вічні, що ми обмежені в часі і цей час маємо використати на те, щоби добром обдаровувати інших. Щоби змінити цей світ на краще, як любить говорити Блаженніший Любомир Гузар, - зазначив єпископ і додав. - За 42 роки о. Василь зміг змінити свій світ, світ його родини і навколишній світ, який його торкався".

У свою чергу секретар ПМВ о. Андрій Гах зауважив, що це вже третя презентація Щоденника. Перша відбулася у грудні минулого року у Львові, а друга - у січні цього року в Римі. "Ми зробили таку географію і порядок презентацій, щоби ніби окреслити шлях отця Василя, який народився на Львівщині, потім навчався і душпастирював в Італїї і заснував там багато громад, а останні роки жив і працював у Києві", - зазначив о. Андрій.

Він відзначив, що всі кошти від продажу Щоденника будуть спрямовані до благодійного фонду, який заповідав заснувати о. Василь Поточняк для допомоги онкохворим священикам і духовним особам. Наразі Фонд перебуває на стадії оформлення.

О. Андрій також розповів, що Щоденник можна придбати у Львові у видавництві "Свічадо" (вул. Винниченка, 22), а також у Києві - у Патріаршому Соборі УГКЦ, у Церкві Святого Миколая на Аскольдовій Могилі, у Соборі Вишгородської Богородиці УГКЦ.

Після презентації Щоденника відбувся вечір пам'яті о. Василя, на якому присутні ділилися своїми спогадами про священика і його життєвий шлях.

Назва Щоденника - "З дороги зцілення", оскільки протягом своєї хвороби о. Василь сповіщав близьких людей про свій стан і перебіг лікування смс, які завжди завершувалися словами: "З дороги зцілення". У виданні зібрані всі такі повідомлення о. Василя.

У Щоденнику міститься Духовний тестамент (заповіт) о. Василя, а також спогади людей, які відіграли особливу роль у його житті, зокрема, під час пережиття його важкої хвороби, - Блаженнішого Любомира (Гузара), Владики Йосифа (Міляна), о. Василя Говери, Олеся Городецького, Марії Матіос, Павла Дворського.

Упорядник Щоденника і автор вступної промови - о. Юстин Бойко, один з найближчих приятелів о. Василя Поточняка.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць