У Києві відслужили співану традиційну римську Месу
  • Пон, 31/07/2023 - 18:28

30 липня у київському римо-католицькому храмі св. Миколая була відслужена співана Меса в традиційному римському обряді.

Світлини з урочистого богослужіння було опубліковано на сторінці парафії св. Миколая.

Упродовж останнього року Літургії в традиційних римському або домініканському обрядах звершуються в храмі св. Миколая в останню неділю кожного місяця. Зазвичай вони служаться читаними. Проте 30 липня охочі могли пережити красу традиційного обряду завдяки співаній Месі.

«Звучання григоріанського хоралу в нашому костелі – це щось неймовірне», – прокоментували надзвичайну подію представники парафії св. Миколая.

Про духовні потреби київських прихильників традиційного обряду продовжує турбуватися домініканець о. Ігор Гнюс.

Нагадаємо, що в липні 2021 року Папа Франциск оприлюднив послання «Traditionis custodes», яке нівелює норми послання «Summorum Pontificum» Бенедикта XVI і радикально обмежує можливість ведення літургійного життя згідно з традиційним обрядом. Пізніше Ватиканом були вжиті додаткові заходи, спрямовані на ще більше обмеження можливостей плекати літургійну традицію.

Місцеві ієрархи реагували на дії Ватикану по-різному. Назагал можна говорити, що лінію жорстких обмежень традиційної Літургії обрали передусім ті ієрархи, які відомі підлаштуванням під світський ідеологічний дискурс та політичні еліти. І навпаки: ієрархи, що відзначаються консервативністю щодо суспільно-політичних питань, запевнили своїм вірянам свободу релігійного життя за традиційним обрядом.

Джерело: Політична теологія


Паломництво Святими місцями