У Лівані розпочався Синод Єпископів Греко-Мелхітської Церкви
  • Чтв, 18/06/2015 - 16:52

«Сумно і страшно спостерігати за тим, як криза, що проходять через Близький Схід, спонукає християн до значного зросту еміграції, але наш ще більший сум спричинений тим, що зауважуємо, як ця еміграція порушує саму рівновагу Лівану. Отже, якими будуть перспективи для країн з меншою стабільність, розтерзані війною і де панує хаос? Тому, ми повинні працювати в наших єпархіях і парафіях, а також і в діаспорі, намагаючись спинити цей хід подій, що є справжньою і властивою кровотечею», – мовив Патріарх Ґреґоріос ІІІ у своїй промові з нагоди відкриття Синоду Єпископів Греко-Мелхітської Церкви, що розпочався 15 червня у Аїн Трец у Лівані.

Промова Глави Греко-Мелхітської Церкви була сконцентрована, в особливий спосіб, довкола вимушеної еміграції християн із Сирії та Лівану. Говорячи про «цінну присутність» християн-католиків та православних у країнах, де значною більшістю є мусульмани, Патріарх Антіохії для греко-мелхітів зазначив, що мова йде про «малу отару», яка має велику відповідальність на землі, де зродилось та звідки поширилось християнство. Він порівняв цю «малу отару» із закваскою, пригадуючи різноманітну діяльність християнських громад у виховничій, медичній та допомоговій сферах. «Ви є громадянами цих країн і тому маєте обов’язок та право повноцінно брати участь у житті та розвитку вашої держави. У цьому регіоні ви покликані бути будівничими миру, примирення та розвитку, сприяти діалогові, будувати мости, згідно із духом блаженств, звіщати Євангеліє миру, будучи відкритими на співпрацю з державною та міжнародною владою».

Цитуючи Папу Франциска, Патріарх Греко-Мелхітської Церкви наголосив на тому, що християни Близького Сходи щоденно живуть екуменізмом крові та єдності. А також запросив до братерства теж і на площині міжрелігійній діалогу, пригадуючи про різні спільні ініціативи, спрямовані для спільного добра: «Ми повинні, ми можемо і ми хочемо бути разом, будуючи кращий світ для наших наступних поколінь і наше спільне майбутнє».

На закінчення Патріарх Ґреґоріос ІІІ подякував усім тим, які, під час великої кризи, простягнули християнам Сирії, Лівану та Іраку свою щедру руку допомоги, які виявили свою солідарність із братами та сестрами Близького Сходу, зокрема, висловив велику вдячність тим, які добродушно приймають біженців з Лівану.