У Львові пройшов семінар із діловодства для працівників канцелярій
  • Чтв, 20/12/2012 - 18:50

17-18 грудня, на виконання  рішення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та за дорученням Блаженнішого Святослава, у приміщенні Реколекційного центру імені Патріарха Йосифа Сліпого Львівської архиєпархії УГКЦ в Брюховичах пройшов семінар з діловодства для узгодження позицій документообігу для працівників канцелярій різного рівня на території Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та доопрацювання проекту Інструкції з діловодства у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ.

 

У семінарі взяли участь канцлери, віце-канцлери, секретарі-референти та інші церковні службовці діловодних служб, відповідальні за документообіг у церковних комісіях, чернечих чинах і згромадженнях. Незважаючи на вкрай складні погодні умови, на захід прибуло понад 30 працівників діловодних служб УГКЦ зі всіх регіонів України.

 

Як повідомляє організатор семінару, митрофорний протоієрей Олекса Петрів, к.ю.н., секретар Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, метою такої зустрічі працівників діловодних служб було узгодити основні норми діловодства на території Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ на підставі чинного канонічного й державного права та доопрацювати нормативний церковний документ, який регламентуватиме основи діловодства й архівної справи. За словами організатора заходу, «діловодство – це не лише документообіг, тобто робота з документами від моменту їх створення чи надходження до передачі їх в архівні установи, а важлива ланка в системі церковного управління, яка функціонує відповідно до положень Кодексу канонів Східних Церков, Партикулярного права УГКЦ та чинних законів України».

 

У перший день робочих засідань о. Олекса представив і пояснив нормативні документи правового поля України, що встановлюють порядок організації та діяльності в галузі документообігу. Відтак учасники семінару взяли активну участь в доопрацюванні проекту Інструкції з діловодства у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ, яка вже пройшла перші читання на Синоді Верховного Архиєпископства. Висловлені та узгоджені пропозиції та зауваження були враховані до зазначеного проекту Інструкції та будуть представлені для розгляду й прийняття на наступних сесіях Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

 

Наступного дня учасники семінару заслухали доповідь с. Орести Боршовської, СНДМ, головного архівіста Патріаршого архіву УГКЦ про основи архівної справи і етапи роботи з архівними документами та про плани завершального етапу інституалізації Патріаршого архіву УГКЦ, в якому будуть зібрані, опрацьовані й належним чином збережені (відповідно до міжнародних вимог) всі документи УГКЦ після проходження відповідних термінів їх зберігання в архівах митрополій, єпархій, екзархатів, чернечих згромаджень, церковних комісій та інших церковних установ нашої Церкви. Власне, єдина система документообігу, базована на відповідній номенклатурі справ, встановленій Патріаршим архівом, яка обговорювалася під час семінару, допоможе якнайкраще упорядкувати цей архів і діяльність діловодних служб Церкви та забезпечити належне функціонування всієї системи управління УГКЦ.

 

На завершення зустрічі учасники семінару внесли свої пропозиції щодо вдосконалення системи взаємного інформування у Верховному Архиєпископстві.

 

Повідомив для Департаменту інформації УГКЦ
о. Володимир Мальчин,
віце-канцлер Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ


Паломництво Святими місцями