У Львові відбувся семінар для працівників Церковного судочинства в Україні
  • Втр, 05/03/2013 - 18:01

За ініціативою Генерального Керівника управління справедливості Української Греко-Католицької Церкви, Високопреосвященного владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського, 4-5 березня 2013 року в реколекційному центрі УГКЦ у Брюховичах відбувся науково-практичний семінар для працівників Церковного судочинства в Україні. У цій події взяли участь представники як Римо-Католицької Церкви в Україні, так і УГКЦ, а саме представники Трибуналів Києво-Галицької, Львівської, Івано-Франківської та Тернопільсько-Зборівської митрополій; Сокальсько-Жовківської, Стрийської, Бучацької, Коломийсько-Чернівецької єпархій та Луцького екзархату УГКЦ. Також взяли участь представники Львівської архидієцезії, Києво-Житомирської та Камянець-Подільскої дієцезій РКЦ.

Протягом двох днів учасники слухали доповіді науковців з Люблінського католицького університету та трибуналу Люблінської митрополії (Польща) на чолі з отцем-професором, доктором габілітованим, Лєшеком Адамовичем, директором Інституту Канонічного Права. Разом із ним своїми думками й досвідом ділилися п. Марта Грешата-Телюсевіч, завідувач кафедри процесуального права факультету права, канонічного права та адміністрації, о. д-р Гжегош Бздирак, о. д-р Войцех Вітковський, о. д-р Ярослав Стороняк (експрет-психолог трибуналу), п. мгр. Магдалена Колбуц, о. мгр. Кшиштоф Покорський. Провідними темами доповідей були компетенція трибуналу, хід подружнього процесу, апеляція та інші. Доповіді супроводжувалися жвавими дискусіями, обговореннями та діленням практики досвідів різних трибуналів.

Варто зауважити, що подібна зустріч востаннє відбулася 10 років тому. Учасники, висловлюючи вдячність організаторам та доповідачам за таку можливість, виявили сподівання, що такі конференції в майбутньому відбуватимуться частіше. Це дасть нагоду не тільки збагатитися новими науковими думками в сфері процесуального права, але і обговорити поточні проблеми діяльності церковних трибуналів в Україні.

Джерело: http://www.ugcc.lviv.ua