У Львові вшанують пам’ять жертв політичних репресій
  • Пон, 13/05/2013 - 11:26

18 травня у Львові з нагоди 60-річчя Норильського повстання вшанують пам’ять жертв політичних репресій.

 

Про це ZAXID.NET повідомили у департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської ОДА.

 

Заплановано, що у Львівській облраді відбудуться збори за участі керівництва ОДА, обласної ради, Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, Львівської обласної спілки політичних в’язнів України та громадськості. Згодом учасники зборів відвідають Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

 

Окрім цього, 19 травня у День пам’яті жертв політичних репресій у Львові відбудеться покладання квітів до підніжжя пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів, екуменічна панахида та віче за участі представників обласної, міської влади та громадськості.

 

Зазначимо, що в Україні День пам’яті жертв політичних репресій відзначається кожного року у третю неділю травня. Цього року у Львові та області меморіальні заходи відбуватимуться 18-19 травня.

 

Норильське повстання відбувалося з 25 травня до 4 серпня 1953 року у Державному таборі особливого режиму Горлаг у м. Норильськ.

 

У підготовці та проведенні норильского повстання особливу роль відіграли українці, які були учасниками попередніх заворушень у різних таборах: Євген Грицяк, Данило Шумук, Степан Семенюк, Тарас Супрунюк.

 

25 травня 1953 року біля 5-го табору охорона розстріляла спочатку одного, а через декілька днів і групу в’язнів. В усіх табірних пунктах Горлагу в’язні оголосили страйки. Станом на 5 червня 1953 року у страйку брало участь майже 17 тис. ув’язнених.

 

Повстання закінчилося розстрілом ув’язнених, кількість вбитих становить 150 осіб, а поранених не є достовірною через те, що після повстання в’язнів розвезли по різних таборах і тюрмах. Але відомо, що жертв було до тисячі.

 

Після повстання відбулась зміна керівництва концтабору. Також це повстання примусило пом’якшити режим відбування покарання, зокрема відмінено номери на одежі.
 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць