У межах роботи Інституту постійної формації відбулася зустріч з представниками ТЦК та СП стосовно питань мобілізації та служіння військового капелана у Збройних силах України
  • Срд, 19/06/2024 - 23:31

У межах роботи Інституту постійної формації відбулася зустріч з представниками ТЦК та СП стосовно питань мобілізації та служіння військового капелана у Збройних силах України.

Синкел у справах капеланства військових, ув’язнених, студентів та дітей сиріт отець Андрій Хомишин ознайомив присутніх зі Законом України про службу військового капеланства, наголосивши зокрема, що одним із важливих завдань капелана є боротьба з ворожими ідеологіями, психологічними негативними впливами. Також отець Андрій пояснив кроки, які необхідно пройти в церковному середовищі, щоб податися на військову капеланську службу.

Начальник групи офіцерів запасу і кадрів сектору мобілізаційно оборонної роботи Львівського ОТЦК підполковник Галина Слука та в. о. керівника Львівського обласного ТЦК майор Сергій Татарінов докладно пояснили військовий порядок входження на посаду військового капеланства.

― Військовий капелан ― це нова посада. Є розроблений спеціальний алгоритм. Капелани можуть тільки підписувати контракт із отриманням первинного військового звання. Необхідна особиста згода. Контрактну службу укладають на різний термін або до завершення періоду воєнного стану. В багатьох частинах бракує духовних наставників. Люди потребують вашої допомоги, ― наголосила підполковник Галина Слука.

Також священникам докладно пояснили процедуру оформлення документів.

На завершення зустрічі Синкел у справах духовенства і священничих родин отець Юрій Чудяк подякував військовим за приділений час і конструктивний діалог.

― За роки, коли священники представлені у війську заслужили великий авторитет і кредит довіри. Дякуємо за нинішню зустріч і за допомогу і пояснення. Ми щиро віримо, що всі працюємо для допомоги. Нинішня зустріч ― це інвестиція в перемогу. Ми вболіваємо, що заповнимо квоту, яку необхідно, ― зазначив отець Юрій.