У п’ятницю у 18 країнах на п’яти континентах католики молитимуться на вервиці у намірі миру
  • Чтв, 15/02/2024 - 17:37

У першу п’ятницю Великого посту Згромадження Святого Хреста очолить молитву під гаслом «Глобальна Вервиця за мир» у 18 країнах на п’яти континентах.

Молитву транслюватимуть на YouTube. Організатором заходу є Згромадження Святого Хреста.

Молитва розпочнеться в Римі о 16:00 за місцевим часом і транслюватиметься на YouTube та на сайті: https://www.hcfm.org/PrayForPeace.

Захід розпочнеться вступним словом Генерального настоятеля Згромадження Святого Хреста брата Паула Беднарчика. Потім вервицю по черзі молитимуть монахині з душпастирських центрів Святого Хреста на п’яти континентах, зокрема: з Філіппін, Бангладеш, Мексики, Франції, Кенії та Сполучених Штатів, інформує wiara.pl.

Між окремими скорботними таємницями вервиці звучатимуть гімни у виконанні хорів з Кенії, Індії, Мексики та США.

У відеозверненні, опублікованому на сайті Згромадження Святого Хреста, брат Беднарчик зазначив, що ця молитва має стати відповіддю на «жахливе насильство і трагічну втрату життя, свідками яких ми стали під час війни в Україні і зараз у зв’язку з війною між Ізраїлем і ХАМАС».

Він наголосив, що війни відбуваються і в інших частинах світу, та зазначив, що дані ООН свідчать про те, що люди в 32 країнах світу зараз страждають від тієї чи іншої форми конфлікту. "Це найбільша кількість з часів Другої світової війни", - сказав він.

Конгрегацію Святого Хреста заснував блаженний Базилій Антоні Марія Моро в 1837 році. Згромадження затвердив Папа Пій IX у 1857 році.