У рідному селі блаженного Миколая Чарнецького провели велелюдну прощу
  • Втр, 30/06/2015 - 09:09

У присутності понад тисячі паломників 27 червня у рідному селі блаженного Миколая Чарнецького провели прощу. У день пам’яті новомучеників УГКЦ, серед яких і блаженний єпископ Миколай Чарнецький, до села Семаківці, що на Городенківщині, очолити святкове Богослужіння для прочан прибув Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ кир Василій (Івасюк).

Рівно рік тому було здійснено урочисте освячення храму в честь блаженного Миколая, а тепер тут провели велелюдну прощу. У рідному селі новомученика знаходиться частинка мощей владики Чарнецького. Саме цю святиню було винесено для привселюдного пошанування паломниками.

Божественну Літургію очолив владика Василій у співслужінні собору священиків, а також двох деканів єпархії: о. мітрата Ігора Левицького, декана Городенківського, та о. мітрата Василя Скрипки, декана Чернелицького і настоятеля вказаного храму.

Десять священиків уділяли прочанам Святу Тайну Сповіді, а під час Літургії численна кількість вірян приступила до Святого Причастя. Свою проповідь архієрей Василій розпочав словами Святого Євангелія: “Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться” (Мт. 6,33). Єпарх розповів про мученицький шлях блаженного та закликав до цінування великого дару – своїх мучеників за віру.

Також проповідник запрошував вірян завжди із собою брати до храму дітей, щоб вони виховувалися у християнському світогляді. Опісля духовенство здійснило освячення води, а єпарх окропив нею всіх присутніх. Архієрейське благословення паломники отримали і через обряд мирування.

Блаженний єпископ Миколай за своє мучеництво одержав великий дар Божої благодаті - заступатися за людей у складному становищі. Тому прочани з вірою і надією прикладилися до мощей блаженного і просили заступництва у своїх проханнях.


Паломництво Святими місцями