У Римі відбулася нарада Ієрархів УГКЦ у Західній Європі
  • Втр, 29/01/2013 - 00:00

У середу, 29 січня 2013 року, у Римі в приміщеннях Патріаршого двору, що на площі «Мадонна дей Монті», відбулася нарада Ієрархів УГКЦ у Західній Європі. У ній взяли участь Владика Петро (КРИК), Апостольський Екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, Владика Гліб (ЛОНЧИНА), Правлячий Архієрей Лондонської єпархії Пресвятої родини у Великобританії та Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Ірландії, Владика Діонісій (ЛЯХОВИЧ), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, та Владика Борис (ҐУДЗЯК), Правлячий Архієрей  Паризької єпархії Св. Володимира Великого у Франції.

 

Нарада Ієрархів УГКЦ у Західній Європі зібралася з метою налагодження тіснішої співпраці між церковними структурами УГКЦ у зазначених країнах. Так, серед завдань наради, яка провела свою роботу в Римі, було обговорення теми щодо спеціалізованого вишколу та відбору священиків для душпастирства в країнах Західної Європи. Крім того, під час наради Ієрархи намагалися краще пізнати та обмінятися досвідом душпастирства у вище зазначених країнах, яке охоплює як попередні хвилі еміграції, які сьогодні творять уже сталу українську діаспору, так і сучасний, понад десятилітньої давнини, масовий еміграційний феномен.

 

В контексті поставлених завдань у ході зустрічі розглядалися зокрема такі напрямки розвитку УГКЦ у Західній Європі:

1) Впровадження стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року: «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом»;

2) Душпастирство серед дітей та молоді, збереження власної духовної та національної ідентичності, плекання покликань;

3) Катехизація: діти, молодь, дорослі;

4) Інтеграція, мішані шлюби, запобігання асиміляції;

5) Літургічні теми: уніфікація та апробація Літургічних текстів в іноземних мовах, причастя дітей;

6) Спільні дні духовної віднови та збори з метою взаємного обміну інформацією та досвідом для душпастирів УГКЦ у Західній Європі;

7) Фінансові питання, критерії благодійних збірок.

 

Варто відзначити, що нещодавно (18-19 січня ц.р.) Папа Венедикт XVI підніс до гідності єпархії дотеперішні Апостольські екзархати для українців візантійського обряду у Великобританії та Франції.

 

На сьогоднішній день у Лондонській єпархії УГКЦ функціонують 30-ть, а у Паризькій  25-ть парафій.

 

На території Німеччини та Скандинавії з 1959 р. діє Апостольський екзархат, який налічує понад 75 парафій.

 

В Італії з 2003 р., а в Іспанії з 2004 р. для вірних УГКЦ, які здебільшого є сучасними трудовими емігрантами, на прохання Синоду УГКЦ Святіший Отець призначив Апостольського візитатора. Однак, УГКЦ в Італії та Іспанії ще не має офіційної юридичної структури. В Італії на сьогоднішній день діють 140, а в Іспанії 40 громад УГКЦ. Переважно богослужіння відбуваються при місцевих римо-католицьких храмах, а юридичний статус українських церковних громад має форму капеланства або місії для вірних іншої Церкви свого права (sui iuris) на території Латинської Церкви.

 

Загалом за загальними статистичними даними в Німеччині, Англії, Франції, Італії та Іспанії перебуває понад 1,5 мільйона українців.

 

За даними ряду соціологічних досліджень, допускається, що великий відсоток українців у зазначених країнах є вірними УГКЦ, серед яких, попри великі старання, ще не всі охоплені душпастирською опікою. У цілому на території зазначених країн Західної Європи душпастирює 125 священиків УГКЦ, які обслуговують понад 300 церковних громад.

 

«Ми хочемо допомогти нашим вірним закордоном усвідомлювати, що вони не є як їх інколи називають «заробітчанами», але насамперед вони є свідками віри, гідними дітьми Церкви-мучениці, яку Христос чудесно і таїнственно воскресив. Вони є синами і дочками народу, який Господь потужною рукою виводить із дому неволі, народу з довгою історією і багатою історичною спадщиною. Ми всі є покликані бути апостолами  віри Христової і послами української культури. Наш побут у різних країнах Західної Європи є також нагодою глибше пізнати, що таке католицизм: єдність у різноманітності»,- поділився на завершення наради із прес-службою УГКЦ в Італії Владика Діонісій (ЛЯХОВИЧ).

 

Прес-служба УГКЦ в Італії