У Римі зібрались учні Ратцінгера; вперше після смерті свого учителя
  • Втр, 26/09/2023 - 17:06

У Папському патристичному інституті Августиніанум у Римі відбулась зустріч учнів Йозефа Ратцінґера, вперше після смерті Бенедикта XVI. Вони вирішили, що продовжуватимуть традицію щорічних зустрічей, які відбуватимуться власне у Римі, де Папа Ратцінґер провів більшу частину свого життя і де розташований його гріб.

Св. Літургія біля гробу Бенедикта XVI була одним із основних елементів цьогорічної зустрічі. Співслужили її Архиєпископ Ґеорґ Ратцінґер, колишній особистий секретар Папи, та кардинал Курт Кох – швейцарський теолог, якого Бенедикт XVI у 2010 році скерував до Ватикану, довіривши йому функцію глави Папської Ради сприяння єдності християн. Кардинал також виголосив вступну промову до зібрання, пише wiara.pl.

Арх. Ґенсвайн взяв участь у панельній дискусії, де згадував події після смерті Бенедикта XVI. Він зізнався, що був щиро здивований кількістю осіб, які хотіли попрощатись із покійним папою. Це показало, що він приваблював людей як своєю привітністю, так і винятковим розумом. Його відповіді завжди були чіткими, навіть якщо запитання були нечіткими,- сказав Арх. Ґенсвайн, додаючи, що власне ця чіткість була основною характеристикою його академічної та душпастирської діяльності. Колишній секретар Папи визнав, що зараз ми живемо у складні часи, але шлях, який вказав Бенедикт XVI, а саме: ставити Бога в центрі,- надалі зберігає свою актуальність.

Цьогорічна зустріч кола Ратцінґера відрізнялась від попередніх. На це вказав у розмові із Радіо Ватикану о.проф. Крістоф Олі:

«Назва зустрічі звучить просто: «Бути співпрацівниками істини», що нагадує єпископське мотто Йозефа Ратцінґера, а підзаголовок: «Нести в майбутнє багату спадщину його теологічної думки». Для нас було важливим, після смерті Папи Бенедикта, щоб цього року не піднімати конкретну тему, як це було в попередні роки, але використати цей момент для того, щоб ще раз стати перед його справою у якомога найбільш систематичний спосіб, і тим самим наголосити ключові концепції, найважливішу позицію, роздуми, щоб по мірі можливості отримати цілісний образ того, як мислив теолог Йозеф Ратцінґер. Це була подорож у минуле, та водночас ми розуміли, що з неї виростає також місія».

О. проф. Крістоф Олі є головою правління «Кола учнів Ратцінґера». Це коло сформувалось у 1977 році, коли Йозеф Ратцінґер став архиєпископом Мюнхена і був змушений залишити свою наукову працю. До кола належать теологи, які під керівництвом проф. Ратцінґера зробили докторат чи габілітацію. У 2008 р. до кола доєднались нові покоління теологів, які займаються думкою Бенедикта XVI.


Паломництво Святими місцями