У Римо-Католицькій Церкві в Україні розпочався рік молитов за покликання до священства і монашого життя
  • Нед, 02/02/2020 - 17:56

У свято Стрітення Господнього, відповідно до календаря РКЦ – 2 лютого 2020 р. – в Україні стартував Рік молитов за покликання до священства та богопосвяченого життя. Його покровителем є св. Іван Павло ІІ, з нагоди 100-го ювілею від його народження. Проголошуючи таку ініціативу, єпископи РКЦ в Україні мають надію на оживлення покликань до священичого та монашого життя.

Впродовж цього року буде проведено цикл катехез на тему покликань, нічні чування в намірі покликань, участь в літніх піших паломництвах, а також активне використання соціальних мереж з метою розповідати свідчення про своє покликання.

Про виклики, які сьогодні стоять перед богопосвяченими особами, розповів єпископ-помічник Мукачівської дієцезії, Микола Лучок: «Виклики, пов’язані з тим, щоб бути посвяченою Богові людиною, полягають в тому, щоб особи, котрі обрали цей шлях, глибоко усвідомлювали собі навіщо відповіли на покликання, щоб бути посвяченими Богові і віддатись на Його служіння. І власне наше служіння великою мірою пов’язане з тим, щоб ми у світлі Христа несли Добру новину. Щоб добре виконувати це служіння, ми посвячуємось Богові. Якби не було такої потреби, якби люди були сповнені Божої любові, жили в радості і в єдності з Господом Богом, а у світі не було б зла, то не було б потреби посвячувати життя Богові».

На думку єпископа Лучка, щоб зарадити теперішньому спаду покликань, необхідний євангельський радикалізм, який виражається в готовності піти за Христом: «Молодь шукає євангельської пригоди, готовності до того, щоб зібратись, виїхати без нічого, служити і просто слухати. Якщо у спільноті немає євангельського вогню, якщо вони не бачать сповненого таким запалом священника чи монаха, тоді молодь така форма життя більше не буде приваблювати».

Як інформує Vatican News, зараз в Україні працює близько 2,% тисячі богопосвячених осіб обох католицьких обрядів.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць