У США повідомлено про те, що в Україні та Литві заснована організація «Лицарі Колумба»
  • Нед, 11/08/2013 - 15:17

6 серпня 2013 року в Сполучених Штатах Америки під час 131-ї щорічної міжнародної Верховної конвенції організації «Лицарі Колумба», яка 6-8 серпня цього року проходила в м. Сан-Антоніо, штат Техас, верховний лицар ордену Карл Андерсон у своїй головній доповіді повідомив про те, що «Лицарі Колумба» вже присутні в Україні та Литві.

Верховна конвенція розпочалася у вівторок, 6 серпня, Святою Літургією під проводом владики Густаво Гарсії-Сієра, Архиєпископа Сан-Антоніо, під час якої архиєрей наголосив на тому, що «принципи благодійності, єдності, братерства та патріотизму мають життєво важливе значення для Церкви, для нашої країни та народів в усьому світі». Цьогорічне зібрання проходило під гаслом «Будьте охоронцями Божих дарів», що було взяте з інавгураційної проповіді Святішого Отця Франциска, Папи Римського у березні ц.р., послання якого, підписане Держсекретарем Святого Престолу Тарчизіо Бертоне, зачитав учасникам конвенції Папський нунцій у США Карло Марія Вігано. У ньому Єпископ Рима відзначив благодійну діяльність «Лицарів Колумба» і закликав організацію продовжувати захищати святість шлюбу, гідність життя, красу та істину людської сексуальності та прав віруючих.

У конвенції взяли участь близько трьох тисяч осіб, включно з кардиналами, архиєпископами, єпископами, священиками,  дияконами та мирянами. З боку Української Греко-Католицької Церкви були: владика Стефан (Сорока), Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський (США), який представляв Блаженнішого Святослава (Шевчука), котрий звернувся до учасників конвенції з відеопосланням; владика Браєн (Байда), Єпарх Саскатунський (Канада); владика Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський (Канада); митроф. протоєрей Михайло Буячок, настоятель митрополичої катедри Святих Володимира і Ольги у Вінніпезі (Канада) та делегат конвенції; ієрей Любомир Жибак, адміністратор парафії Пресвятої Тройці та святині Святого Хреста у м. Янгстаун, штат Огайо (США) та особистий гість верховного лицаря; пан Мерлин Онищук, заступник верховного лицаря в провінції Манітоба (Канада), та інші священнослужителі й миряни.

Процес започаткування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий попереднім Главою УГКЦ, Блаженнішим Любомиром кардиналом (Гузаром), який в серпні 2005 року, під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що відбувалася в Чикаго, США, запросив лицарів прибути в Україну, відеозапис чого був показаний учасникам конвенції. Ця ініціатива була пізніше підтримана Блаженнішим Святославом і Митрополитом Мечиславом Мокшицьким з боку Римо-Католицької Церкви в Україні.

Заснування «Лицарів Колумба» в Україні постійно та всебічно підтримували: керівник організації Карл Андерсон, Майкл О’Коннор, член Ради директорів управління організації, Лаврентій Соснович, лицаря Колумба 4-го ступеня та колишній заступника верховного лицаря у Вашингтоні у співпраці з представниками УГКЦ та РКЦ в Україні, а також групою «Лицарів Колумба» з Вінніпеа.

Наступна Верховна конвенція «Лицарів Колумба» запланована на 2014 рік у м. Орландо, штат Флорида, США.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами kofc.org

 

Довідка: Лицарі Колумба – всесвітньо-відома католицька організація, започаткована 1882 року римо-католицьким священиком, слугою Божим Майклом МакҐивні як невелика група парафіян в місті Нью-Гейвн, штат Коннектикут, США, які зібралися при римо-католицькій церкві Святої Марії, щоб підтримувати вдів, їхні родини та сиріт цієї парафії. Сьогодні це організація, із штаб-квартирою в Нью-Гейвені, яка зросла майже до двох мільйонів членів в більш ніж 10 країнах світу, включаючи такі держави як США, Канада, Мексика, Філіппіни, Домініканська Республіка, Пуерто Ріко, Панама, Багамські о-ви, Ґуам, Віргінські о-ви, Гватемала, Сайпан, Куба, Польща, а тепер також Україна та Литва. Головним завданням «Лицарів Колумба» – «міцної правої руки Церкви», як її назвав святий Папа Іван Павло ІІ – цілковито підтримувати Католицьку Церкву в її євангелізаційній місії через пропагування таких чеснот, як милосердя, єдність, братерство та патріотизм, а також через сприяння католицьким родинним цінностям. Нині детальнішу інформацію про «Лицарів Колумба» можна отримати англійською, іспанською, французькою та польською мовами за цим посиланням: www.kofc.org