У США триває приготування до Національного Євхаристійного конгресу в 2024 р.
  • Пон, 30/10/2023 - 11:57

У США тривають приготування до Національного Євхаристійного конгресу, який має відбутись у звичному для цієї країни широкому масштабі – 17-21 липня 2024 р у Індіанаполісі – столиці штату Індіана. Це перша такого типу подія в Американській Церкві за останніх 83 роки.

Організатори очікують близько 80-100 тисяч учасників.

Спільною духовною рисою цього паломництва буде «Шлях Марії, яка через вервицю веде до пізнання Ісуса Христа», як вказував св. Іван Павло ІІ у своєму апостольському листі про Вервицю «Rosarium Virginis Mariae» від 16 жовтня 2002 р. (п.24).

Духовне приготування до майбутнього Конгресу відбувається у всіх американських єпархіях та парафіях, а особливу участь в цьому беруть 50 євхаристійних проповідників, яких очолюють 10 домініканців.

Як інформує видання «Echoes», яке провадять сестри-домініканки, керигматичну діяльність проповідників супроводжують певні «знаки», тобто чудесні події, про які йдеться у Євангелії від Марка 16,17-18.

Одна із цих подій відбулася в Піттсбургу, Каліфорнія. Вперше про неї написав журнал «National Catholic Register» 28.03.2023. Молодий чоловік Джо Петровіч, католик із місцевої парафії Божого Милосердя описав це так: «Одного вечора я, як звично, вийшов на пробіжку своєю звичною трасою. Коли я біг, здалека побачив чийсь дім. Перед ним стояла карета швидкої допомоги із увімкненими сигналами. Відповідно до своєї звички, я пройшов повз, благословляючи особу, яка страждає. Але щось мене заторкнуло, і я помолився ще «Богородице Діво…». Коли я повертався дорогою назад, швидкої там вже не було, а в будинку усі двері були зачинені і вимкнене світло. Коли наступного тижня я біг тією ж трасою, перед цей будинок вийшла жінка. Вона сказала до мене: «Будь ласка, зупинись». Коли я підійшов до неї, вона додала: «Дякую, що зупинився. Я хочу подякувати тобі за те, що жива». Я був здивований: «Яким чином?». Вона відповіла: «Дозволь пояснити, що відбулось минулого тижня. Я захворіла, і мені було так погано, що я думала, що вже буду вмирати. Але ще до того, як я опинилась на лікарняному ліжку, я побачила Ісуса, який сказав мені: «Не бійся. Усе буде добре, бо ця особа за тебе помолилась». На Його долоні я побачила твоє обличчя, і коли сьогодні я побачила тебе, то мусіла тобі подякувати за те, що врятував мені життя».

Як інформує КАІ, вірні паломники мають прибути до Індіанаполіс, долаючи близько 6500 миль чотирма паломницькими маршрутами: Марійним (північний шлях), Сетон (східний шлях), Хуан Дієґо (південний шлях) та Сієрра (західний шлях). Головний організатор Конгресу єп. Ендрю Коззенс заохочує вірних до участі словами: «Нехай це Паломництво і Конгрес стануть для нас єдиним таким досвідом за все наше життя».