У Світлу Суботу Папа вшанує новомучеників ХХ і ХХІ століття
  • Срд, 12/04/2017 - 19:43

У суботу, 22 квітня 2017 р., Святіший Отець відвідає базиліку святого Вартоломея на Тиберійскому острові, де очолить Літургію слова разом зі Спільнотою святого Еґідія, вшановуючи новомучеників ХХ і ХХІ століття. Про це повідомив Ватиканський прес-центр.

Храм святого Вартоломея був споруджений у Х столітті імператором Оттоном ІІІ на острові на річці Тибр неподалік центру Риму. Спочатку він був посвячений на честь святого Адальберта, а в ХІІ столітті – на честь святого Вартоломея, мощі якого до Риму приніс той же імператор Оттон ІІІ.

У 1993 році святий Іван Павло ІІ доручив опіку над храмом Спільноті Святого Еґідія, яка влаштувала тут місце молитви та зустрічей молоді, римлян та паломників. У 1999-2000 роках базиліка святого Вартоломея була осідком Комісії Новомучеників, яку Папа Іван Павло ІІ створив для зібрання та документації інформацій про християн, які дали свідчення віри у ХХ столітті. У приміщеннях базиліки зберігаються десятки тисяч таких свідчень.

За бажанням того ж святого Папи, 12 жовтня 2002 року, під час екуменічного богослуження за участю румунського православного Патріарха Теоктиста, кардинал Камілло Руїні, Вікарій Святішого Отця для Римської дієцезії, проголосив храм святого Вартоломея «Меморіалом новомучеників ХХ століття». Церква стала місцем пам’яті про свідків віри різних конфесій і з усіх континентів – єпископів, священиків, ченців та мирян, які віддали своє життя під час панування тоталітарних режимів, під час громадянських воєн, під час місій, загинули від рук мафіозних структур та наркоділків, захищаючи соціальні цінності. Тут також виставлена ікона блаженних мучеників УГКЦ, беатифікованих святим Іваном Павлом ІІ. Базиліка, крім цього, стала місцем вшанування пам’яті жертв геноцидів.

«Спільнота святого Еґідія з великою радістю прийняла новину про те, що Папа Франциск 22 квітня відвідає базиліку Святого Вартоломея та Тиберійському острові. Молитва Папи на місці, яке з часів Ювілею Двотисячоріччя за бажанням Івана Павла ІІ зберігає пам’ять сучасних мучеників, набирає особливої цінності в часах, позначених стражданням багатьох християн у світі, та у світлі Пасхи», – читаємо у комюніке, яке з цієї нагоди поширила Спільнота.

Пригадаємо, що 2008 року в цьому храмі молився Папа Венедикт XVI, відзначаючи 40-річчя Спільноти святого Еґідія.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць