У Ватикані оприлюднено зведений фінансовий звіт за 2015 рік
  • Пон, 06/03/2017 - 20:06

Апостольська Столиця закінчила 2015 рік з від’ємним сальдо у приблизно дванадцять з половиною мільйонів євро, в той час як Держава-Місто Ватикан з позитивним балансом приблизно 60 мільйонів євро. Відповідний звіт наприкінці минулого тижня оприлюднив Секретаріат з питань економіки Святого Престолу.

Як зазначається у комюніке, основні надходження Апостольської Столиці – це пожертви місцевих Церков, про які йдеться в 1271 каноні Кодексу Канонічного Права, та прибутки Інституту Релігійних Справ (так званого “Ватиканського банку”). Як і попередніми роками, основною статтею видатків є оплата праці. Головним джерелом грошових надходжень Держави Міста Ватикану є Ватиканські Музеї, потік відвідувачів у яких не припиняється протягом усього року.

Зведений річний звіт за 2015 рік вперше був приготований на основі приписів Ватиканської Політики Фінансового Менеджменту, що була затверджена Папою Франциском у жовтні 2014 року та ґрунтується на Міжнародних стандартах обліку для державного сектору (IPSAS). Це становить важливий крок на шляху звершення реформи ватиканських фінансів, започаткованої Святішим Отцем. Впровадження в життя затвердженої 2014 року програми приносить користь, покращуючи якість і прозорість фінансової інформації та посилюючи звітність і відповідний контроль.

У повідомленні також зазначається, що досягнено важливого поступу в приготуванні бюджету. В дійсності, бюджет вперше був представлений для затвердження перед початком року, що дає змогу покращити моніторинг видатків, відповідно до затверджених фінансових планів.


Потребують допомоги!!!

Першокласник Сашко Гук
потребує термінової операції

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць