У Ватикані оприлюднено зведений фінансовий звіт за 2015 рік
  • Пон, 06/03/2017 - 20:06

Апостольська Столиця закінчила 2015 рік з від’ємним сальдо у приблизно дванадцять з половиною мільйонів євро, в той час як Держава-Місто Ватикан з позитивним балансом приблизно 60 мільйонів євро. Відповідний звіт наприкінці минулого тижня оприлюднив Секретаріат з питань економіки Святого Престолу.

Як зазначається у комюніке, основні надходження Апостольської Столиці – це пожертви місцевих Церков, про які йдеться в 1271 каноні Кодексу Канонічного Права, та прибутки Інституту Релігійних Справ (так званого “Ватиканського банку”). Як і попередніми роками, основною статтею видатків є оплата праці. Головним джерелом грошових надходжень Держави Міста Ватикану є Ватиканські Музеї, потік відвідувачів у яких не припиняється протягом усього року.

Зведений річний звіт за 2015 рік вперше був приготований на основі приписів Ватиканської Політики Фінансового Менеджменту, що була затверджена Папою Франциском у жовтні 2014 року та ґрунтується на Міжнародних стандартах обліку для державного сектору (IPSAS). Це становить важливий крок на шляху звершення реформи ватиканських фінансів, започаткованої Святішим Отцем. Впровадження в життя затвердженої 2014 року програми приносить користь, покращуючи якість і прозорість фінансової інформації та посилюючи звітність і відповідний контроль.

У повідомленні також зазначається, що досягнено важливого поступу в приготуванні бюджету. В дійсності, бюджет вперше був представлений для затвердження перед початком року, що дає змогу покращити моніторинг видатків, відповідно до затверджених фінансових планів.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць