У Ватикані презентували медаль, випущену на підтримку України
  • Суб, 25/06/2022 - 12:19
За участі Державного Секретаря Святого Престолу та творчого колективу з міста Харкова відбулося представлення безпрецедентної ініціативи Ватиканського монетного двору на підтримку постраждалих від війни в Україні.

У четвер, 23 червня 2022 р., у Палаццо делла Канчеллерія, осідку трибуналів Апостольської Столиці, відбулася презентація срібної медалі «Мир в Україні», яка побачила світ стараннями Монетного двору Держави-Міста Ватикану. Увесь прибуток з продажу цієї медалі буде наданий до розпорядження Святішого Отця на підтримку постраждалих від війни в Україні.

Захід, організований Посольством України при Святому Престолі, зібрав представників Святого Престолу, дипломатичного корпусу та української громади Риму. Особливими гостями були музиканти з Харківського оперного театру, які відкрили захід виконанням гімнів Ватикану та України. Символічність присутності артистів з Харкова пов’язана з тим, що назву цього міста викарбувано на ції медалі, дві сторони якої – плід праці художниць Орієтти Россі та Даніели Лонґо. На реверсі зображені три жіночі постаті, що втікають із міста, знищеного бомбардуваннями, над якими латиницею та кирилицею написано «PAX - MИP». На аверсі медалі бачимо голуба миру, герб Папи Франциска та частину молитви, яку він проказав наприкінці загальної аудієнції 16 березня 2022 року: «Господи Ісусе, що народився під бомбардуваннями Києва, що помер в обіймах мами в сховищі Харкова, відправлений двадцятирічним на фронт, помилуй нас».

Розпочинаючи зустріч, Надзвичайний і Повноважний Посол України при Святому Престолу подякував учасникам презентації за присутність, а ватиканському монетному двору та Апостольській Столиці загалом за цю безпрецедентну ініціативу: адже це вперше у Ватикані випустили пам’ятну медаль з метою благодійності.

 

Кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, звертаючись до учасників презентації, нагадав слова Папи Франциска, сказані минулої неділі, якими він заохочував кожного запитувати себе: «Що я зробив для України?». Ватиканський монетний двір спонтанно поставив собі запитання про те, що вони можуть зробити та виступили з благодійною ініціативою.

«Перед обличчям трагедії, всього того, що кожного дня діється в Україні, перед обличчям тисяч загиблих, убитих цивільних, розбомблених міст і мільйонів біженців – дітей, жінок, літніх людей, змушених залишити свої домівки – Святий Престол, який вже до того постійно та з великою увагою слідував за подіями в Україні, цією ініціативою хотів ще раз виявити свою близькість з українцями та запропонувати їм конкретну допомогу», – сказав кардинал Паролін. Він також звернув увагу на те, що голуб з оливковою гілкою, зображений на медалі, є символом миру. З цього випливає побажання та молитва, «щоб Господь послав щедрі благодаті українському народові, щоби він міг якнайшвидше втішатися даром настільки очікуваного миру».

 

Владика Діонісій Ляхович, Апостольський Екзарх для українських католиків візантійського обряду в Італії, подякував Апостольській Столиці ініціативу викарбувати медаль «Мир в Україні». Він зазначив, що «мир – це благо, якого всі ми бажаємо». «Але я молюся та звертаюся із закликом, аби цей мир був миром справедливим, гідним і справжнім, а не втихомиренням свавільних. Про це молюся я, це також молитва і побажання всіх священиків і вірних екзархату», – сказав він. Ці слова були особливо промовистими, адже сказані на тлі гасла «OPUS IUSTITIAE PAX» (Плодом справедливості є мир), написаного над сценою актового залу осідку трибуналів Апостольської Столиці, в якому відбувалася презентація.

Про те, як виникла ця ініціатива та про її реалізацію розповів директор Ватиканського монетного двору Мауро Олів’єрі та художниці, що створили ескізи медалі. «Коли поєднуються любов та віри, стається чудо», – сказав пан Андрій Юраш, представляючи їх, висловивши впевненість у тому, що ця медаль була зроблена з цими двома важливими аспектами, а тому є символом того, що чуда є можливим також і в наш час.

  Мауро Олів'єрі

Мауро Олів'єрі

Зустріч також стала нагодою для того, щоб представити ініціативу деяких українських парламентарів створити групу, що займатиметься поглибленням двосторонніх стосунків між Україною та Святим Престолом. Далі виступив Посол Угорщини при Святому Престолі Едуард Габсбург, який у своєму короткому слові звернув увагу на те, що цей день є особливим з огляду на те, що це день, коли Україна отримала статус кандидата на вступ у Європейський Союз. При цій нагоді Посол України подякував Святому Престолу в особі Державного Секретаря за усесторонню підтримку євроінтеграційних прагнень України.

Зворушливим свідченням поділився Олег Оріщенко, генеральний директор Харківського національного театру опери і балету, будинок якої постраждав від обстрілів вже у перший тиждень широкомасштабного вторгнення. Виступ представників цього колективу завершив презентацію благодійної ініціативи, під час якого учасники мали змогу поспілкуватися, а також придбати пам’ятну медаль.

кардинал П'єтро Паролін, Андрій Юраш та Олег Оріщенко

кардинал П'єтро Паролін, Андрій Юраш та Олег Оріщенко

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць