У Вифлеємі Глава УГКЦ молився за те, щоб у світі не забракло ані земного, ані небесного хліба
  • Срд, 10/04/2013 - 02:52

«Більше ніж сто років тому Митрополит Андрей Шептицький для того, щоб оживити віру серед своєї пастви, організував паломництво на Святу Землю. Тоді з ним подорожувало багато людей, які, відвідавши святі місця, стали свідомими та зрілими християнами. Щоб гідно відсвяткувати Рік віри і 1025-ліття Хрещення Русі-України, ми також хотіли відновити цей жест Митрополита Андрея і тому прибули сюди як паломники», - про це сказав  Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, 9 квітня 2013 року під час Літургії в храмі Святої Катерини, що у Вифлеємі.

Пригадуємо, що Блаженніший Святослав перебуває із делегацією УГКЦ на Святій Землі. Візит триває з 4 по 10 квітня і приурочений до Року віри. Главу УГКЦ супроводжують: владика Володимир Війтишин, Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Тарас (Сеньків), Апостольський адміністратор Стрийської єпархії, владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький, о. Степан Балагура, судовий вікарій Івано-Франківської архиєпархії.

У проповіді Першоієрарх УГКЦ також подякував єпископам, священикам і мирянам за те, що вже четвертий день поспіль разом подорожують різними святими місцями. «Дух Митрополита Андрея нас тут супроводжує і нам допомагає», - зауважив він. Як зазначив проповідник, слово «Вифлеєм» означає «місце хліба»: «Ісус Христос і є тим Хлібом небесним, який зійшов із неба на землю, щоб годувати собою, дати життя своїм людям». За його словами, хліб насущний є більшим, ніж хліб щоденний, адже цей хліб є небесним. «Тут, у Вифлеємі, під час Літургії Він прийде як Хліб небесний, щоб нас собою нагодувати. Молімося, щоб нам ніколи не забракло хліба щоденного, зокрема в Україні. Тут, у місці народження Ісуса Христа, молімося за тих, хто сьогодні немає хліба насушного, та за те, щоб Україна не постачала мігрантів у світ, а щоб та "житниця Європи" справді була місцем, де хліб небесний і земний разом зустрічаються і годують увесь світ», - завершив Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями