Україна і Близький Схід в центрі уваги учасників Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи
  • Пон, 06/10/2014 - 13:14

Звернення, яке після закінчення засідань прийняли учасники щорічної Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи, присвячене ситуації в Україні та на Близькому Сходові, починаючи від Святої Землі. Засідання, в яких від України брали участь три ієрархи – Глава Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Блаженніший Святослав Шевчук, Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України Мєчислав Мокшицький та Єпарх Мукачівський Мілан Шашік – тривали від 2 до 4 жовтня 2014 р., і були присвячені темі «Сім’я і майбутнє Європи». 3 жовтня учасники Асамблеї мали зустріч із Папою Франциском.

У Зверненні, прийнятому після засідань, вказано, що учасники Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи з великою співучастю вислухали доповіді єпископів з України та інших країн, які переживають надзвичайно серйозні труднощі, що супроводжуються великою кількістю жертв та біженців. Розглянуто також і події на Близькому Сході, починаючи від Святої Землі. Скрізь ситуація позначена спільним знаменником складності, насильства, страждань найслабших верств населення, невпевненості у майбутньому.

Президенти Єпископських Конференцій європейських країн запевнили свою щиру молитовну близькість в Христі, що є Царем миру, та конкретну солідарність із страждаючим населенням. Одночасно вони заохотили християнські громади різних країн посилили свій вклад у діло примирення та миру, щоб були прийняті справедливі та своєчасні рішення. До цього додається також і біль з приводу нетерпимості до християн та інших меншин, яку єпископи рішуче засудили.

Президенти Єпископських Конференцій Європи поділяють великі терпіння стількох братів і сестер у вірі та в людській природі, звертаючись до міжнародної влади із закликом прийняти дійові, ясні та негайні рішення, щоб покласти край цим трагедіям і щоб у найкоротший час, в умовах безпеки та свободи забезпечити повернення біженців на їхні землі.