Україна не захотіла супу,- вважає нунцій в Україні Томас Е. Ґалліксон
  • Втр, 28/01/2014 - 15:41

У своєму блозі нунцій в Україні Томас Едвард Ґалліксон продовжує публікувати думки про ситуацію в Україні. Цього разу він звернувся до уривку зі Старого Завіту про Ісава, який продав первородство за тарілку сочевиці. Використовуючи цей образ, нунцій вважає, що Україна відмовилась від тарілки супу, тобто від спокуси. Пропонуємо вам уривок з його роздумів.

«Кілька років тому, старший ірландський священик пояснив мені фразу, якою користувалися у них вдома, коли він був дитиною ірландських протестантів, людей чиї предки були пригноблені британським тиском та втратили їхню католицьку віру, - «Його батько обрав суп». Це є дивний ірландський спосіб застосування уроку зі Старого Завіту про Ісава, який продав первородство, як первісток своєму молодшому брату близнюку Якову за тарілку сочевиці. Більше всього, я здогадуюсь, що це було у випадку з Ісавом, а саме: здійснення негідного вибору. Здійснення  чогось подібного перед обличчям іншої людини є важким і це не те, що би я хотів розповісти цього ранку. Тому нехай мертве спочиває з миром і уповає на Боже милосердя.

Інша сторона медалі показує зіткнення з існуючим (можливо через виживання) вибором перед обличчям загрози. Це також має справу з зіткненням зі спокусою. Цього року люди в Україні через обставини були змушені швидко перейти від святкування славної таємниці Хрещення Ісуса в Йордані від Йоана, Теофанії – Бог-Людина об’явився в таємниці Пресвятої Трійці, до «сторінки №2» Ісуса самотнього у пустелі, спокушуваного сатаною. Насильство взяло гору під час того, що було на мирній демонстрації.

Три спокуси Ісуса у пустелі (хлібом, владою, рабським служінням дияволу) є справді вражаючих розмірів, через наслідки для Сина Людського, які були би набагато більшими за ті випробування, які ви та я повинні зустріти в житті. Можливо, саме тому, говорячи «він обрав суп», звертаються до нас прості люди, коли ми не в змозі встояти перед спокусою. У випадку України, відмова більше не приймати цей незадовільний бульйон і сказати так на майдані спровокували кризу, так як деякі силові структури не могли більше чекати та почали відганяти й  бити людей назад за мирне вимагання права діяти відповідно до законодавства і рівність перед законом, серед всього іншого, у своїй країні».

Джерело: Католицький Медіа-Центр


Паломництво Святими місцями