Українська група паломників на зустрічі з Папою в Будапешті
  • Птн, 28/04/2023 - 11:41

Як повідомлялося, 28-30 квітня Папа Франциск перебуває з візитом в Угорщині.

41 Апостольська подорож понтифіка - до Будапешту, що знаходиться за кількасот кілометрів від кордону з Україною. З цієї нагоди з Мукачівської дієцезії на зустріч зі Святішим Отцем вирушить понад 250 осіб, які поїдуть автобусами. Паломники з України візьмуть участь в урочистій Євхаристії, що відбудеться у неділю, 30 квітня, на площі Лайоша Кошута у Будапешті.

У часі цієї Святої Літургії зі Святішим Отцем серед інших єпископів буде співслужити Апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії єпископ Микола Лучок ОР як представник єпископату України.

Серед п’яти автобусів, які вирушать із Закарпаття, один – молодіжний. Юнаки та дівчата, зібрані у цій групі, вирушать у паломництво раніше і візьмуть участь у зустрічі молоді з Папою, що відбудеться ввечері у суботу 29 квітня.

Мукачівська дієцезія розташована у географічних межах Закарпаття, що межує з кордонами Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії. Історично склалося так, що на території області проживають представники різних націй і під час урочистостей, що проводяться у римсько-католицькому катедральному соборі св. Мартина Турського, використовуються мови, котрі є рідними для парафіян місцевої громади. Тож чимала кількість вірян у дієцезії володіють українською, угорською, словацькою, румунською та німецькою мовами. У товариській співпраці організаторів паломництва у Будапешт угорськомовні віряни будуть допомагати зрозуміти україномовним те, що говоритиметься під час подорожі.

Готуючись до візиту Папи Франциска в Угорщину, Конференцією угорських єпископів було запропоновано молитву для приватного використання, а також у єзуїтському костелі св. Йосифа у м. Сегед від минулої неділі, 23 квітня, до завершення Апостольської подорожі цілодобово триває адорація Пресвятих Дарів.


Паломництво Святими місцями