Українська різдвяна проща до базиліки Святого Петра у Ватикані
  • Пон, 26/12/2016 - 14:47

У понеділок, 26 грудня 2016 р., УГКЦ в Італії вже вшосте організувала різдвяне паломництво до однієї з папських базилік Риму. В Італії 26 грудня є офіційним вихідним днем, що дає змогу прибути до столиці представникам громад з різних куточків країні, навіть найвіддаленіших.

Цього разу місцем богослуження вже втретє була обрана базиліка Святого Петра у Ватикані. Божественну Літургію при катедральному престолі головного католицького храму очолив Апостольський Візитатор Преосвященний владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, з яким співслужили владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік Папської базиліки Пресвятої Марії, Протоархимандрит Василіяського Чину Святого Йосафата о. Ґенезій Віомар, священики, що здійснюють служіння у Римі, представники чернечих і студентських спільнот, настоятелі та капелани громад.

Серед численно зібраної громади вірних була Посол України при Святому Престолі п. Тетяна Іжевська. До спільної молитви також приєдналися паломники з України, були присутні також православні вірні зі своїм душпастирем.

На початку богослуження прочан привітав кардинал Анджело Комастрі, Архиприсвітер базиліки Святого Петра. Владика Діонісій у своїй проповіді наголосив на трьох аспектах: милосердя, убогість та зоря, що просвічує цю бідність.

Наприкінці богослуження о. Протоархимандрит Ґенезій звернувся до владики з подячним словом, та пояснив вірним умови для отримання повного відпусту, який Папа надав з нагоди Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, а координатор душпастирства УГКЦ в Італії о. Володимир Волошин подякував учасникам прощі за зусилля, докладені для того, щоб приїхати до Риму. Після Святої Літургії відбулася молитва біля гробу святого Йосафата.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць