Усе, що чиню, роблю виключно з любові. Блаженний о. Джузеппе Джіротті
  • Пон, 28/04/2014 - 16:16

У суботу, 26 квітня 2014 р., Вселенська Церква збагатилася ще одним блаженним. В місті Альба в північноіталійському П’ємонті, вислужений Архиєпископ Турину кардинал Северіно Полетто, як представник Святішого Отця Франциска, здійснив беатифікацію священика домініканця Джузеппе Джіротті, який був убитий з ненависті до віри у нацистському концтаборі Дахау.

Майбутній мученик народився в убогій сім’ї 1905 року саме в місті Альба. Став священиком, маючи 25 років. Відзначався жвавим характером та гострим умом, і після біблійних студій в Єрусалимі та Римі, викладав Священні Писання в Турині. Був відомий своєю милосердною любов’ю до найвідкиненіших, а коли 1939 року через антифашистські погляди тодішня влада позбавила його можливості займатися викладацькою діяльністю, всіляко намагався допомагати євреям, рятуючи їх від переслідування, через що і сам був заарештований.

Отець Джузеппе Джіротті організував широку мережу для допомоги переслідуваним з расових мотивів, знаходячи для них надійні схованки, допомагаючи отримати фіктивні документи, які давали можливість виїхати з країни. Через цю діяльність 1944 року священика заарештовано, ув’язнено у Турині, звідки через Мілан та Больцано етаповано до «табору смерті» в Дахау.

Але й протягом кульмінаційного періоду своєї хресної дороги, о. Джузеппе відзначався великодушністю до інших ув’язнених. Внаслідок виснажливих примусових робіт, що тривали від ранку до пізнього вечора, захворів, а 1 квітня 1945 року в таборовому лазареті відав свою душу Творцеві. Причину смерті так і не встановлено: це могла бути або отруйна ін’єкція, або виснаження організму внаслідок непомірної праці та фізичних знущань. Співкамерники написали на його нарах: «Святий Джузеппе Джіротті». Задля героїчних старань на захист євреїв, 1995 року нагороджений відзнакою «Праведник між народами». На його честь посаджене дерево в Долині Праведників у Єрусалимі. «Усе, що чиню, роблю виключно з любові», – таким було гасло, яке любив часто повторювати блаженний мученик Джузеппе Джіротті.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va
 


Паломництво Святими місцями