В Джублику на Закарпатті освятили пам’ятник Небесній Сотні
  • Птн, 21/11/2014 - 14:29

На свято Архистратига Михаїла, яке з Божого провидіння від сьогодні в нашій державі святкується як День свободи і гідності, при монастирі Собору Пресвятої Богородиці в Джублику, що на Закарпатті, було освячено пам’ятник героям, які загинули за Батьківщину та героям Небесної Сотні.

Рівно рік тому тисячі наших земляків вийшли на Майдан, щоб відстояти гідність і свободу власного народу. Не боячись нікого і нічого, люди стояли до кінця, бо вірили у перемогу добра над злом. Дякуючи Богові народ відстояв свою гідність хоч і дорогою ціною, ціною крові найкращих синів, які мужньо віддавали життя за свою Батьківщину.

В першу річницю революції Гідності на монастирському подвір’ї в Джублику преосвященний владика Ніл Лущак, помічний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, разом з отцем ігуменом Атанасієм Чийпешом і іншими священниками Мукачівської єпархії освятили пам’ятник героям нашого часу. Пам’ятна композиція складається з скульптури Ісуса Христа, який дає розгрішення вмираючому воїну, оскільки, як знаємо, багато з воїнів перед смертю приступали до тайни покаяння, прямо на Майдані.

На освяченні пам’ятника, окрім духовенства та представників влади, було багато воїнів з зони АТО, а також матері, які втратили своїх синів, що приїхали не тільки з Закарпаття, але і з інших областей, щоб віддати шану відважним хлопцям-героям.

Після чину освячення була відслужена панахида за невинно вбитих героїв і молебень за мир в Україні.

о. диякон. Теодор Станинець СПБ