В Ірландії триває національна новенна до Богородиці
  • Чтв, 21/08/2014 - 13:21

В ірландському санктуарію Матері Божої в Нок уже кілька днів триває національна новенна.

135 років тому, 21 серпня 1879 року, там відбулося марійне об’явлення, офіційно визнане Католицькою Церквою за автентичне. Вірні щороку в дні, що передують даті об’явлення, збираються у санктуарію Цариці Ірландії, щоб повернутися до духовного коріння своєї національної ідентичності.

Національна новенна на честь Богородиці в Нок є найбільшою релігійною подією на острові. Цього року організатори очікують, що в часі новенни санктуарій відвідають близько 250 000 паломників. Цьогорічне молитовне чування відбувається під гаслом «свідок надії».

Цю тему підтримуватимуть свідчення і лекції запрошених гостей з країни і з-за кордону. Однак, найважливішими у новенні будуть щоденні таїнства: Покаяння, Єлеопомазання і Причастя. З огляду на особливість події та величезне зацікавлення нею, національна новенна відіграє важливу роль у триваючому духовному відродженні Церкви в Ірландії, яка впродовж останніх десятиліть опинилася у кризі, спричиненій різними чинниками.

Одним із етапів цієї новенни було ввірення Непорочному Серцю Марії всієї Ірландії, що зробили єпископи під час минулорічного молитовного зібрання.