В Італії вийде книга Блаженнішого Святослава “Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя”
  • Втр, 09/10/2018 - 19:46

“Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя” (“Dimmi la verità. Dialoghi sul senso della vita”), - назва книги Блаженнішого Святослава, що незабаром буде надрукована в Італії.

Професор Папського латеранського університету Павло Асолан на сторінках видання спілкується з Главою УГКЦ на різні теми філософсько-богословського характеру, торкається актуальних питань з життя УГКЦ та Вселенської Церкви. Передмову до видання написав кардинал Крістоф Шенборн, Архієпископ Відня.

“Відвага вже самої назви книги – Скажи мені Правду. Діалог про сенс життя, - ставить в цунтрі уваги тему, яка спричинила її появу: роздуми про істину між молодим італійським священиком та найвищим католицьким єрархом Східної Європи. Діалог розпочинається від фундаментального екзистенційного запитання людини: що таке правда? Це запитання, здається, стало навіть для самої Церкви таким незручним, що виникає бажання уникнути його. Від цього страждає гідність та свобода людської особи, які є основою її буття. На ключові теми, які допомагають зрозуміти сенс людського життя, Верховний Архиєпископ УГКЦ Святослав Шевчук дає чіткі, часто навіть несподівані відповіді у розмові із своїм співрозмовником”, - пише у передмові до книги австрійський кардинал Крістоф Шенборн.

Діалог з Главою УГКЦ в книзі “Скажи мені правду” базується на трьох богословських чеснотах: віра, надія та любов. Роздумуючи про ці чесноти, автор допомагає читачеві відчути особливість східної духовності, її Літургії та богословської традиції. Золотою ниткою, що протягається крізь “Діалоги” є, власне, питання про правду у добу “постправди”. Крім цього, на сторінках книги читач має змогу ближче познайомитися із Главою УГКЦ, його особистою історією покликання та шляхом душпастирського служіння. Його особиста духовна дорога плавно переходить у глобальні масштаби історії та сьогодення Церкви, яку він представляє. Останній розділ книги присвячений різним темам сучасного етапу життя найбільшої Східної католицької Церкви.

“Ця книга народилась з гіпотези, що Українська Греко-Католицька Церква володіє великим скарбом правди, який вона не втратила ні радянських концтаборах, ні в західноєвропейських софістичних лабіринтах. Моїм особистим бажанням було пізнати цей скарб і допомогти Церкві у Європі, яка переживає болючі секуляризаційні  процеси, відкрити це багатство віри для себе”, - розповів проф. Асолан, співрозмовник автора книги.

“Книга виходить у світ італійською мовою, однак планується переклад на інші іноземні мови. Цільовою аудиторією видання є іноземний читач, для якого наша духовна спадщина є мало, або ж взагалі невідомою. Робота над книгою розпочалась ще на початку минулого року. Для того, щоб реалізувати цей проект, Блаженнішому Святославу довелося зарезервувати у своєму робочому графіку цілий тиждень довгих розмов із професором Папського латеранського університету. Текст одразу зацікавив відоме італійське видавництво “Cantagalli”, у якому багато свої праць друкував папа Венедикт XVI. Вже незабаром книгу можна буде придбати в італійських книгарнях”, - розповів о. Андрій Солецький, керівник Секретаріату Глави УГКЦ в Римі.  

Перша презентація книги відбудеться у Ватикані 25 жовтня 2018 р.


Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць