В Івано-Франківську вперше пройшла хода вервиці до Дня матері
  • Пон, 13/05/2019 - 12:46

На спільну молитву прийшло кілька тисяч вірян як з самого міста, так і з різних куточків Прикарпаття.

Сьогодні, 12 травня, в Івано-Франківську вперше провели молитовну ходу вервиці, присвячену Дню матері. Колона вирушила від Архікатедрального собору Воскресіння Христового, пройшла центральною частиною міста по вул. Т. Шевченка та зупинилася в місцевому парку. З благословення Митрополита Володимира, очолив ходу Преосвященний Владика Йосафат Мощич – Єпископ Чернівецькьої єпархії УГКЦ.

У молитовній ході взяли участь мешканці міста – матері, діти, молодь, чиновники, священики та всі, хто хотів долучитися.

Під час молитви священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ роздумували над Славними таїнствами вервиці. Зокрема, о. Андрій Чорненко, Віце-ректор ІФДС, проповідував на тему Воскресіння Христового. Далі о. Віталій Кузьмин, військовий капелан Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, роздумував над Господнім Вознесінням. В свою чергу, о. Ігор Сачков - Віце-канцлер, Архіваріус Курії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, голосив Боже слово на тему Зіслання Святого Духа. Відтак про четверте таїнство вервиці – Успіння Пресвятої Богородиці, проповідував прп. о. Софрон Зелінський, ВС – адміністратор храму Різдва Христового УГКЦ. Заключне розважання над Внебовзяттям Пресвятої Богородиці виголосив о. Зореслав Михальонко – префект ІФДС.

Учні Католицької школи-гімназії несли спеціальні ікони, написані ще у 19 столітті, які ілюстрували розважання. Окрім того представники спільноти Лицарі Колумба також несли Чудотворну ікону Матері Божої Станіславівської, яка перед цим була виставлена в Архікатедральному соборі.

Завершилась молитовна хода в місцевому парку ім. Тараса Шевченка. Зі словом до вірних звернувся Владика Йосафат. Він заохотив присутніх продовжувати молитися бодай одну вервицю щодня і надалі, наголошуючи на тому, що ця молитва має величезну силу та є однією з улюблених нашої Небесної Матері. Архієрей також привітав присутніх матерів, бажаючи їм постійної опіки Пресвятої Богородиці та завжди пам’ятати про свою місію – передавати дар віри своїм дітям.

Після нього виступив Ректор ІФА митр. прот. д-р Олександр Левицький, який від імені Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, подякував усім, хто долучився до цієї молитви та усім організаторам. Він також повідомив, що ця хода стане постійною - щороку в другу неділю травня будемо йти, молячися вервицю за всіх наших матерів.

«Наш Митрополит Володимир дуже хоче, щоби ця хода, як і наша хода Хресної Дороги, була постійною, щоби таким чином ми могли ще раз подякувати усім вам, дорогі наші матері, за дар життя та просити у Господа всіх необхідних для вас ласк», - зазначив отець-ректор.

На завершення до присутніх звернувся Міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків. Він також подякував Митрополиту Володимиру за цю прекрасну ініціативу та поділився власними спогадами, коли цього тижня він вітав жінку, яка породила трійню в нашому місті, наголошуючи, що материнство – це великий дар Всевишнього. Очільник міста також привітав матерів із їхнім святом.

Завершилась молитва святковим концертом за участю гуртів Духовної семінарії та різних колективів міста.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць