В ОАЕ відкрито Апостольську нунціатуру
  • Суб, 05/02/2022 - 13:42

З візитом в Абу-Дабі побував Заступник Державного Секретаря Святого Престолу із загальних питань архиєпископ Едґар Пенья Парра. Відкриття дипломатичного представництва відбулося в Міжнародний день людського братерства.

Тепер і в Абу-Дабі є «домівка Папи». В п’ятницю, 4 лютого 2022 р., архиєпископ Едґар Пенья Парра, Заступник Державного Секретаря Святого Престолу із загальних питань, у присутності представників влади та дипломатичного корпусу, відкрив у столиці Об’єднаних Арабських Еміратів Апостольську нунціатуру. Дипломатичні стосунки між ОАЕ та Святим Престолом були встановлені 15 років тому – 31 травня 2007 року, але досі Апостольські нунції мали резиденцію в Кувейті. Під час візиту до цієї країни в 2019 році Папа, що зазвичай зупиняється в нунціатурах, проживав у резиденційному комплексі для почесних гостей «Mushrif Palace».

Дорогою братерства

Подія відбулася в Міжнародний день братерства, який відзначається в річницю підписання «Документа про людське братерство», який Папа Франциск та Великий Імам Аль-Азнал Ахмад Аль-Таїб підписали саме в Абу-Дабі 4 лютого 2019 року. Крім 15-річчя дипломатичних стосунків, ще одним особливим збігом цього періоду стало 50-річчя створення ОАЕ.

«Підписуючи документ, Великий Імам і Папа висловили своє прагнення, щоби він став путівником для майбутніх поколінь для поступу культури взаємної пошани в усвідомленні великої божественної благодаті, що чинить всіх людей братами й сестрами. Сподіваюся, що він може послужити також рамками для поглиблення наших дипломатичних стосунків», – сказав архиєпископ Пенья Парра в промові з нагоди відкриття.

Місце зустрічі та пастирського піклування

Заступник Державного Секретаря із загальних питань висловив сподівання на те, що це дипломатичне представництво, яке можна справедливо назвати «домівкою Папи», послужить «місцем зустрічі та діалогу для нашої двосторонньої співпраці на багато прийдешніх років», а для місцевої католицької спільноти стане виявом «пастирської турботи Святішого Отця». «Нехай же це місце стане для них джерелом підбадьорення у той час, як вони стараються жити своює вірою та бути прикладом людського братерства для всіх своїх братів і сестер на цій землі», – сказав архиєпископ Едґар Пенья Парра.


Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць