В останній день травня Папа очолить молитву до Богородиці за мир
  • Чтв, 26/05/2022 - 11:50

У молитві перед статуєю, встановленою в намірі припинення першої світової війни, з Папою Франциском єднатимуться українські сім’ї, а за допомогою засобів комунікації – санктуарій в Зарваниці.

 

Місяць травень, який у католицькій традиції особливим чином присвячений молитві до Пресвятої Богородиці, цього року розпочався закликом Папи Франциска, виголошеним у контексті війни в Україні, молитися в намірі миру, зокрема, щоденно проказуючи Розарій. На завершення цього місяця Святіший Отець бажає запропонувати знак надії для світу, пораненого війною та насильством, яке не припиняється також і в інших частинах світу. Тому у вівторок, 31 травня 2022 р., о 18:00 римського часу, він очолить проказування молитви на вервиці перед статуєю Марії Цариці миру в римській базиліці Santa Maria Maggiore.

До молитви залучені санктуарії в усьому світі, зокрема, в тих країнах, які уражені війною або політичною нестабільністю, що є джерелом насильства. Одночасно зі Святішим Отцем завдяки потоковій трансляції молитву проказуватимуть у соборі Зарваницької Матері Божої в Україні, соборі Пресвятої Богородиці Спасіння в Іраку, катедрі Марії, Цариці Аравії в Бахрейні, а разом з ними – відомі міжнародні Марійські святині на всіх континентах.

У Папській базиліці Пресвятої Марії разом з Папою десятки Розарію проказуватимуть українська сім’я, люди, що мають відношення до жертв війни, військові капелани. Дієцезію Папи представлятимуть діти й підлітки, що отримали перше Святе Причастя та Миропомазання, скаути, римські парафії, посвячені Діві Марії Цариці миру. В молитві єднатимуться також представники української громади Риму, скаути, молодь з Марійського товариства, представники силових структур Ватикану та члени Римської Курії.

Статуя Марії Цариці миру була встановлена з ініціативи Папи Венедикта XV, щоб випрошувати у Пресвятої Діви закінчення першої світової війни. Богородиця зображена з Дитям Ісусом у правій руці, що тримає оливкову гілку, в той час як ліва рука піднесена в наказовому жесті як заклик зупинити війну. У підніжжі зображені квіти як знак розквіту життя з настанням миру. Існує звичай, що вірні залишають біля стіп записки зі своїми проханнями. Перед початком молитви Папа покладе букет квітів та своє особливе намірення.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць