В Україні стартує "Різдвяна Свічка"
  • Птн, 07/12/2012 - 09:56

В УКРАЇНІ СТАРТУЄ ХХ-Та «РІЗДВЯНА СВІЧКА» НАЦІОНАЛЬНА БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ПО ЗБОРУ КОШТІВ ДЛЯ ТИСЯЧ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ ДІТЕЙ

За офіційною статистикою сьогодні  в Україні проживає понад 100 тис. сиріт і дітей, що позбавлені батьківського піклування.30% сімей з дітьми в Україні живуть за межею бідності. За дослідженнями UNICEFсьогодні на вулицях живе і працює близько 100 тис. дітей. Кожен другий безпритульний регулярно вживає алкоголь і наркотики, багато бездомних дітей заробляють собі на життя крадіжками, розбоєм і проституцією, велика частина безпритульних дітей – неписьменні. Кількість дітей, яких торкнулася епідемія СНІДу, продовжує зростати в Україні, щороку на 20-30% збільшується  і кількість ВІЛ-інфікованих жінок.

"В ході перевірок ми виявили, що протягом 2011-2012 років кількість дітей в інтернатних закладах зросла в декілька разів", — каже Уповноважений з прав дитини Юрій Павленко. Таку ситуацію зафіксували в Криму, Харківській, Полтавській, Херсонській та інших областях. За офіційною інформацією, приблизно 1\3 усіх дітей, які перебувають у спеціальних закладах, не підлягають усиновленню.

Третина дітей влаштовується в інтернати з причини бідності сімей, третина – в результаті соціальних негараздів в сім’ї. Більшість вихованців інтернатів є соціальними сиротами, які мають одного чи двох батьків. Статистика свідчить, що  30% українців потерпають  від проявів домашнього насильства у дитячому віці.

Субвенція з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях у 2012 році становить близько 380 тис. грн. (у 2011 році – 283 тис. грн., у 2010 році ─275 тис. грн.). В той же час Карітас в Україні щорічно протягом останніх років витрачає на програми опіки дітьми близько 350-400 тис. євро, що в 10-12 разів більше за відповідні витрати українського уряду. І це не єдина неурядова організація, що опікується потребуючими дітьми і молоддю в Україні.

За умов нелояльного законодавства і застарілої схеми надання державних соціальних послуг, несприятливих економічних обставин і системи оподаткування, високого рівня бюрократії і рудиментів радянського менталітету неучасті в громадському житті саме неурядові організації виконують нині в Україні функції держави по опіці дітьми і молоддю, що опинились у кризових умовах життя.

МБФ «Карітас України», що об’єднує мережу неприбуткових благодійних організацій у різних регіонах України і є частиною міжнародної спільноти, впродовж більше, як 12 років провадить комплексну роботу для допомоги потребуючим дітям і молоді. Реалізовуються проекти мобільної роботи із кризовими дітьми і молоддю, соціально-психологічної допомоги дітям трудових мігрантів, реабілітації і соціалізації неповносправної молоді, надається адресна матеріальна допомога дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, також дофінансування лікування онкохворих дітей.

Видатки місцевих бюджетів України на соціальний захист та соціальне забезпечення у 2012 році визначено у сумі 4 млрд. гривень, що становить приблизно 1,1% від загальної суми держбюджету. Субвенції з державного бюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям становить 30,2 млрд. гривень, тобто  приблизно 9% держбюджету. В той же час на потреби самої держави спрямовано майже 39% бюджетних видатків (на утримання державного апарату (19,8%), на обслуговування боргу (7,1%), на власну "економічну діяльність" (12,2%)).(прим. − дослідження журналістів видання «Українська правда», стаття «Навіщо така держава?» від 16 травня 2012).

«Практика благодійності практично нерозвинена в Україні через недовіру до благодійних організацій і брак відповідних правових врегулювань. Понад 97% фінансування Карітасу на опіку потребуючими українцями ми отримуємо з-за кордону. Вдумайтесь ─французи, німці чи іспанці довіряють нам свої кошти (мається на увазі кошти як державні, так і релігійних організацій і приватних благодійників), в той час, як в Україні роботу громадських і благодійних організацій ускладнюють і нехтують. При тому, що соціальну функцію держави ми виконуємо значно краще за відповідні державні служби», ─зазначає Анатолій Козак, генеральний секретар Карітасу України.

Щороку впродовж останніх 10 років Карітас України організовує благодійну акцію «Різдвяна свічка». Її метою є розповсюдження виготовлених руками неповносправної молоді різдвяних свічок і збір коштів для допомоги соціально незахищеним дітям. Результати цієї акції є вагомим внеском саме українців до опіки дітьми-сиротами, дітьми з неблагополучних і малозабезпечених родин, неповносправною молоддю.

Кожного року завдяки роботі Карітасу тисячі таких дітей мають можливість брати участь у проведенні літніх таборів, відвідувати екскурсії, долучатись до роботи навчальних груп і творчих гуртків в дитячих соціальних центрах, організовувати особливі свята і бути отримувачами адресної допомоги. Завдяки цьому чимало дітей повернулося до життя у суспільстві, і у недалекому майбутньому зможуть стати активними громадянами України.

Більше інформації можна знайти на веб-сторінці http://www.caritas-ua.org,

також на Facebook – Caritas Ukraine, Twitter – @caritas_ukraine.

 


Паломництво Святими місцями