Ватикан: ІІ Міжнародна зустріч настоятелів і працівників санктуаріїв
  • Пон, 31/07/2023 - 18:24
Захід в рамках приготування до Святого Року 2025 організовує Дикастерія в справах євангелізації.

Санктуарії і молитва, санктуарії і Святий Рік 2025, санктуарії посеред пораненого світу. Навколо цих питань обертатиметься ІІ Міжнародна зустріч, присвячена настоятелям і працівникам санктуаріїв, яка від 9 до 11 листопада 2023 року відбуватиметься в залі Павла VI у Ватикані. Захід на тему «Санктуарій – дім молитви. Прямуючи до Ювілею 2025» організовує Відділ фундаментальних питань євангелізації у світі Дикастерії євангелізації, Пропрефектом якої є архиєпископ Ріно Фізікелла, що очолює цей відділ. Відповідальні за санктуарії запрошені до дискусії, беручи до уваги наближення Ювілею надії. Реєстрація триває до 30 вересня. Перша така зустріч відбулася 2018 року.

Різні форми молитви в центрі уваги

У центрі зустрічі буде молитва в різних її формах. Видатні викладачі католицьких університетів та знавці доповідатимуть про такі теми як молитва заступництва, молитва грішника, як молитися за допомогою музики та співу, молитва в мистецтві, народна молитва. В останній день заходу архиєпископ Ріно Фізікелла поділиться думками про роль санктуаріїв у контексті Святого Року 2025, тема якого «Паломники надії». Завершиться зустріч аудієнцією в Папи Франциска.

 

Особливе місце євангелізації

Ділячись у інтерв’ю для Vatican News своїми думками про важливість такої зустрічі, що проводитиметься вже вдруге, Пропрефект Дикастерії в справах євангелізації для відділу фундаментальних питань зазначив, що зустрічатися потрібно, бо «санктуарії є особливим місцем євангелізації». «І мушу сказати, що відтоді, як Папа Франциск наділив цю дикастерію відповідальністю за санктуарії, спостерігається динаміка, яка дедалі більше поглиблюється. Ці зустрічі є важливими для нас, тому що вони дають нам змогу безпосередньо зустрітися з відповідальними за міжнародні санктуарії і, таким чином, мати не тільки реалістичне, конкретне бачення того, яким є життя в санктуаріях, але, перш за все, запропонувати всім деякі напрямні для роздумів, щоб забезпечити єдність у душпастирстві», – підкреслив архиєпископ Фізікелла.

Місце, де справді моляться

Відповідаючи на прохання пояснити обрану тему, ієрарх нагадав, що темою попередньої зустрічі було: «Санктуарій – місце прийняття», адже «першою реакцією, яку відчувають ті, хто заходить до санктуарію, є саме те, що їх приймають, і таким чином вони знаходять простір, в якому вони можуть більш безпосередньо переживати віру». Архиєпископ Фізікелла нагадав, що в рамках приготування до Ювілею 2025 року Папа Франциск висловив побажання, щоби 2024 рік був присвячений саме молитві, що й стало визначальним у обранні теми.

«З іншого боку, – додав він, – для тих, хто має такий досвід, санктуарій справді є місцем, де моляться. І є багато форм молитви у відпустових місцях: молитва тиші, молитва тих, хто споглядає ікону Богородиці та святих. Той, хто входить до санктуарію, приносить із собою радість, очікування, смуток, страждання, і тому санктуарій повинен мати можливість повністю проникнути в життя кожного окремого паломника в тому сокровенному досвіді, який він чи вона ставить перед Богом. Саме тому санктуарій стає простором, в якому можна відновити спокій і дарувати слово глибокої розради».


Паломництво Святими місцями