Ватикан: призначений новий секретар колегії кардиналів
  • Срд, 29/01/2014 - 17:03

28 січня Папа Франциск призначив бразильського архиєпископа Ілсона де Жезуса Монтанарі секретарем колегії кардиналів. На цій посаді він змінив італійського архиєпископа Лоренцо Бальдіссері, який нещодавно був призначений секретарем Синоду єпископів і 22 лютого буде зведений до кардинальської гідності.

Минулої осені Монтанарі був призначений секретарем конгрегації у справах єпископів. За сформованою традицією цей пост суміщається з посадою секретаря колегії кардиналів, так що вчорашнє призначення носить багато в чому формальний характер.

Функції секретаря Священної колегії полягають, в основному, в роботі секретарем на конклаві. Особа, що займає цю посаду, є однією з небагатьох не-кардиналів, що мають доступ у Сикстинську капелу під час виборів нового Папи.

Монс. Монтанарі брав активну участь у підготовці та проведенні Всесвітнього дня молоді в Ріо-де-Жанейро влітку минулого року, постійно перебуваючи поруч з Папою у ході цього форуму. Його призначення секретарем конгрегації у справах єпископів 12 жовтня 2013 р. стало для багатьох несподіванкою, оскільки він пропрацював в цій дикастерії Римської курії всього п'ять років, займаючи пост офіціала - співробітника середньої ланки.

Ілсон де Жезус Монтанарі народився 18 липня 1959 року в бразильському штаті Сан-Паулу. У 1989 році був висвячений на священика, в 2004 р. отримав ступінь бакалавра догматичного богослов'я у Папському Григоріанському університеті в Римі. У травні 2011 року був призначений капеланом Його Святості. 7 листопада 2013 року був хіротонізований на архиєпископа.

За матеріалами www.blagovest-info.ru


Паломництво Святими місцями