Ватикан в ООН: ядерна зброя дає лише ілюзію миру
  • Чтв, 30/11/2023 - 15:21

Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Нью-Йорку виступив під час другої зустрічі держав-членів Договору про заборону ядерної зброї.

Ядерна зброя несе катастрофічні гуманітарні та екологічні наслідки, примножує ризики і пропонує лише "ілюзію миру". Саме тому Договір про заборону ядерної зброї нагадує нам, що світ, вільний від атомної зброї, «можливий і необхідний, і пропонує нам засіб для досягнення цієї мети через діалог». На цьому наголосив архиєпископ Габріеле Каччя, Постійний Спостерігач Святого Престолу при ООН, виступаючи в Нью-Йорку на другій зустрічі держав-учасниць Договору про заборону ядерної зброї.

«Етика роззброєння»

Заходи, передбачені договором, в якому, однак, не беруть участь ядерні держави, все одно будуть недостатніми, пояснює ватиканський дипломат, якщо вони не будуть супроводжуватися «етикою роззброєння». «Мир, заснований на братерстві і солідарності, повинен бути спрямований не тільки на ліквідацію ядерної зброї, – підкреслює він, – але й на загоєння шрамів, які вона завдала окремим людям, цілим громадам і нашому спільному дому». Щодо цього «позитивні зобов'язання договору є важливим засобом забезпечення того, щоб громади, які постраждали від застосування і випробування ядерної зброї, могли повернутися на шлях цілісного розвитку».

Підтримка постраждалих

У зв'язку з цим вирішальне значення має допомога жертвам і глибше розуміння впливу ядерної радіації на людей. Тому Святий Престол «бере до уваги останні наукові висновки про гуманітарні наслідки ядерної зброї, зокрема непропорційний вплив іонізуючого випромінювання на жінок і дівчат». На завершення архиєпископ Каччя підкреслив присутність на зустрічі представників "Хібакуся", людей, які пережили бомбардування Хіросіми і Нагасакі, адже, як підкреслював Папа Франциск, вони «підтримують полум'я колективного сумління, свідчачи наступним поколінням про жах того, що сталося в серпні 1945 року, і про невимовні страждання, які тривають донині».