Ватикан: звіт Управління фінансової інформації за 2017 рік
  • Суб, 28/04/2018 - 22:59

У п’ятницю, 27 квітня 2018 р., у Ватиканському прес-центрі відбулося представлення звіту за минулий рік ватиканського Управління фінансової інформації – контрольного органу, створеного Папою Венедиктом XVI 30 грудня 2010 року, покликаного запобігати відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

«2017 рік був роком укріплення та нормалізації нашої інституційної діяльності», – зазначив, представляючи звіт, Президент Управління фінансової інформації Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану Рене Брюльгарт. Під час прес-конференції підкреслено зменшення кількості повідомлень про підозрілі операції: якщо 2016 року було отримано 207 таких вказівок, то минулого – лише 150.

«Цю тенденцію можна сприймати як позитивну, – зазначив Томмазо Ді Руцца, директор УФІ, – оскільки, паралельно, зросла якість цих сигналів, що свідчить про зростання усвідомлення та посилення контрольних функцій з боку сигналізуючих інституцій». Протягом 2017 року, як читаємо у звіті, 8 рапортів було передано до Офісу Ватиканського Промоутера справедливості для проведення подальших розслідувань компетентними правоохоронними органами.

«Беручи до уваги унікальність юрисдикції, ключовим елементом діяльності Управління фінансової інформації є міжнародна співпраця», – зазначив Томмазо Ді Руцца, розповівши про те, що управління протягом попереднього року підписало 19 протоколів про порозуміння з аналогічними закордонними інституціями, а також у понад 250 випадках відбувся обмін відповідною інформацією. Крім того, регуляторні рамки були додаткового посилені впровадженням норм, які стосуються даних та інформації, що супроводжують грошові та банківські перекази.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць