Важкі питання. Чи не є професія адвоката моральним компромісом?
  • Втр, 16/01/2018 - 09:55

ПИТАННЯ: Чи не є професія адвоката моральним компромісом? Адже він захищає винних, знаючи, що вони винні і, можливо, вони не покаялися. Адвокати, які займаються розлученнями, наживаються на руйнуванні сім'ї, часто сприяючи приниженню одного з подружжя і допомагаючи іншому, який вдається до фальшивих звинувачень, щоб відібрати дітей.

ВІДПОВІДЬ: Саме існування різних католицьких об'єднань юристів свідчить про те, що ця професія цілком може відповідати християнським цінностям.

Ми не будемо тут перераховувати всі моральні обов'язки юристів, але обмежимося лише деякими з них, про які згадує автор питання.

Адвокат захищає винних, можливо, навіть у вбивстві. Зрозуміло, адвокат не має права давати фальшиві відомості, щоб захистити злочинця. Однак, він має право замовчувати про певні факти, навіть якщо злочинець зізнався в них адвокату. І точно так само, як для будь-якої людини допустимо замовчувати про будь-які довірені їй таємниці, це допустимо і для адвоката. Відомості, які адвокат отримує під час бесід з підзахисним, потрібні йому не для того, щоб передати їх суду, а для того, щоб забезпечити захист в межах допустимого.

З іншого боку, обов'язок відкривати всю відому їм правду лежить на свідках. Нарешті, встановлює істину і виносить рішення суддя, якому відомо, що адвокат наділений обов'язком захищати свого клієнта.

Перейдемо тепер до питання про розлучення. Перш ніж зайнятися справою про розірвання шлюбу, адвокат повинен сказати своє слово на захист нерозривності шлюбних уз і підказати шляхи до можливого подолання конфлікту. Саме так починається юридична консультація у адвоката в католицьких центрах сім'ї. Зауважимо, що правникам часто надається можливість нагадати своїм клієнтам про моральний обов'язок - яскравим прикладом цього є процес написання заповіту. Повертаючись до шлюборозлучних процесів: якщо подружжя не має наміру вирішувати своїх розбіжностей і хоче все ж розірвати узи, адвокат може перейти до всіх необхідних формальностей.

Зауважимо також, що, хоча розлучення і стає часто дорогою до другого шлюбу, подружні узи завжди залишаються непорушними перед Богом, і адвокат тут нічого не може змінити.

Бувають також ситуації, коли чоловік і жінка, які усвідомлюють нерозривність уз Таїнства Шлюбу і не маючи жодного наміру укладати другий шлюб в РАГСі, мають право отримати розлучення, щоб захистити самих себе або своїх дітей. Це право не суперечить церковному. Згідно Катехизму Католицької Церкви, «поділ подружжя в деяких випадках, передбачених канонічним правом, обгрунтований, при тому, що зберігається в силі шлюбний союз. Якщо цивільне розлучення залишається єдиним можливим способом забезпечити деякі законні права, догляд за дітьми або захист майна, він може бути припустимий, не складаючи при цьому моральної провини »(2383). В даному випадку чоловік, який звертається за розлученням, невинний, як невинний і юрист, що оформляє розлучення.

- каркасні будинки

Слід також пам'ятати, що адвокат, як і представник будь-якої іншої професії, має моральний обов'язок не забувати про головну мету своєї роботи, а саме про служіння людям, які звертаються до нього з метою захисту справедливості. Часто адвокат встає на захист людей, що зазнають страждань від інших людей. Процеси, в яких бере участь адвокат, не можна вважати просто способом заробляння грошей - в такому випадку вони було б нелюдськими.


Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць