"Важкі питання". Як дитині пояснити вбивства в Біблії?
  • Срд, 25/02/2015 - 11:57

ПИТАННЯ: Як пояснити восьмирічній дитині, чому в Біблії так багато вбивств відбувається з волі Бога (наприклад, в епізоді з Давидом і Голіафом)?

ВІДПОВІДЬ: Що стосується прикладу з Давидом і Голіафом, то цей епізод можна пояснити дитині як необхідну оборону. Набагато складніше пояснити війни і руйнування, якими рясніє Святе Письмо.

Тут, по-перше,  зрозумілою дитині мовою можна пояснити, що Біблія використовує антропоморфну мову, яка приписує Богу людські дії і наміри. Наприклад, про праведні війни говориться, ніби їх захотів Бог. Точно так само, коли ми читаємо в Біблії, що Бог зробив «запеклими» єгиптян, це слід розуміти так: Бог допустив, щоб єгиптяни робили запеклими свої серця. Дитині буде зрозуміло порівняння з її повсякденним життям. Коли ми здійснюємо погані вчинки, Бог це допускає, залишаючи рішення за нами.

Крім того, дитині можна пояснити, що Старий Завіт, як говорив святий Августин, - це книга терпеливості Бога. Біблія показує, скільки терпеливості проявив Бог з людством, яке потопало у гріхах до такої міри, що вже не розрізняло між добром і злом, між тим, що добре, і тим, що погано, між тим, що виходить від Бога чи від нашої волі.

І з цієї прірви гріхів Бог не погребував втілитися, щоб принести світло і благодать спасіння.


Паломництво Святими місцями