Велика Субота 2017 з Папою Франциском
  • Суб, 15/04/2017 - 16:54

Велика Субота – це день тиші й очікування. Для Христових учнів, які бачили смерть Ісуса на хресті, це був день найбільшого випробування. Тільки Пресвята Богородиця витривала у вірі в Христове воскресіння. Вже в суботу після заходу сонця розпочинаються пасхальні відправи.

У католицькій Церкві латинського обряду в ніч перед Христовим воскресінням відправляється богослуження, зване «Пасхальним чуванням». Церква згадує цю святу ніч, в якій воскрес Христос-Господь, називаючи її «матір’ю усіх святих чувань». Це найбільше, найсвятіше, найдавніше, найважливіше та найбагатше змістом чування усього літургічного року.

Чуваємо, щоб вказати те, що живемо у чекання Господнього пришестя, у надії, що здійсниться новий і остаточний перехід, позначений вічністю. У Пасхальному чуванні виражається наш перехід від смерті й гріха до нового життя в Христі.

У Ватикані, в базиліці святого апостола Петра, цю урочисту відправу очолить Папа Франциск і вона розпочнеться о 20.30 римського, тобто о 21.30 київського часу.

Обряди «Пасхального чування» в латинській церкві сповнені глибоким змістом, радістю і духовним підбадьоренням. Відправа розпочнеться у притворі базиліки обрядом благословення вогню і пасхальної свічки. Пасхальна свічка символізує Воскреслого Христа.

Потім Папа очолить процесійний похід до базиліки, спочатку лише при світлі свічок, а під час співу «Світло Христове» по всій базиліці спалахує яскраве світло.

У богослуження включений обряд Святого хрищення, який уділяє сам Святіший Отець. На цій відправі Свята Тайна Хрищення уділяється молоді та дорослим людям, що приймають католицьке віросповідання та приготувались до хрищення у римському вікаріаті. Вони походять з Іспанії, Італії, Чеської Республіки, Албанії, Мальти, Малайзії, Китаю та США.  Крім хрищення, їм уділяється також і миропомазання та вони приймають своє перше Святе Причастя.

А у неділю 16 квітня о 10:15 римського часу на площі Святого Петра Святіший Отець відслужить великодню Святу Месу, після завершення якої опівдні звернеться з посланням «Urbi et Orbi» з лоджії базиліки.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць