Великобританія: самоцензура замість свідчень. Християни бояться ворожнечі
  • Срд, 19/06/2024 - 10:41

Згідно з дослідженнями, проведеними християнськими організаціями, більшість британських католиків відчувають ворожість свого суспільства, якщо відкрито говорять про свою віру. Ризик спричиняє до того, що вони замість проповідувати Євангеліє, приховують найцінніший скарб, який їм даний, – віру.

Згідно з опитуванням, проведеним «Voice for Justice UK» на вибірці з 1500 респондентів, 56% християни зустрічаються з ворожістю або глузуванням, коли публічно заявляють про свою відданість Євангелію. 18% опитаних вважають, що вони стали жертвами дискримінації.

Опитування проводилося в літні місяці минулого року. Серед респондентів були представники різних конфесій. Найбільш вразливими до критики та негативної реакції, як показали результати, є християни з консервативними суспільними поглядами – які не піддаються пропаганді релятивізму, пише pch24.pl.

Респонденти вказали, серед іншого, що особливо несприятливим середовищем для публічного проголошення християнської віри є школи. Через ризик знущань і глузувань батьки заохочують своїх дітей приховувати свою релігію. Це призводить до схильності, особливо серед молодих респондентів, до самоцензури. За результатами, лише 36 відсотків представників молодшого покоління відважуються заявляти про свою віру на робочому місці.

Хоча християнська віра була в центрі британської історії, сьогодні відданість їй стає об’єктом насмішок, зазначає директор «Voice for justice UK» Лінда Роуз. На її думку, основною причиною такої тенденції є витіснення цивілізації, заснованої на вірі, «ідеологією, яка активно бореться з християнством», яка сьогодні стає беззаперечною догмою секулярного суспільства.