Відбулася інтронізація нового Глави Вірменської Католицької Церкви
  • Втр, 11/08/2015 - 12:29

У неділю, 9 серпня 2015 р., в патріаршому осідку Бзоммар (Ліван), відбулися урочистості з нагоди введення в уряд новообраного Глави Вірменської Католицької Церкви Блаженнішого Крікора Бедроса ХХ Ґаброяна, 20-го Килікійського Патріарха вірменокатоликів. Вони розпочалися обрядом інтронізації, під час якого члени Синоду Єпископів ВКЦ вручили новообраному Главі жезл та провели його на патріарший трон, визнаючи його «Отцем і Главою Килікійської Церкви».

В урочистостях, крім величезного збору вірних, взяли участь Святіший Арам І, Патріарх Великого Дому Кілікії Вірменської Апостольської Церкви та представник Його Святості Карекіна ІІ, Католикоса і Патріарха Ечміадзинського Вірменської Апостольської Церкви, Глави Сирійської та Коптської Католицьких Церков, Апостольські Нунції в Сирії та Лівані.

Пригадаємо, що вісімдесятирічний Крікор Ґаброян, вислужений Єпарх Паризької єпархії Святого Хреста, був обраний ХХ Килікійським Патріархом Вірменської Католицької Церкви 24 липня 2015 р., Синодом цієї Церкви, скликаним після смерті Блаженнішого Нерсеса Бедроса ХІХ, попереднього Глави Церкви. Наступного дня було повідомлено про те, що Єпископ Риму Папа Франциск прийняв новообраного патріарха у церковне сопричастя.